Щороку 14 грудня українці віддають шану ліквідаторам наслідків Чорнобильської аварії. Попри те, що День ліквідатора офіційно встановлений лише в 2006 році, відзначають його з 1986-го — тоді вперше ліквідатори зібралися, щоб разом згадати про трагічні весняні події, пише Медіа агентство АСС.
В перші години ночі 26 квітня на ЧАЕС проводили плановий експеримент. На четвертому реакторі мали вимкнути систему аварійного охолодження та виміряти показники турбогенератора.
Але в результаті непрофесійних дій персоналу та особливостей конструкції самого реактора все пішло не так. Рівень потужності реактора під час експерименту мав становити близько 30%, але її знизили лише наполовину через заборону диспетчера Київенерго. О 1 годині 23 хвилині пролунали два потужні вибухи з інтервалом у 3 секунди, в результаті яких реактор четвертого енергоблока був повністю зруйнований. Вибух пошкодив також стіни й перекриття машинного залу, всередині станції та на даху виникла пожежа.
Дивіться нас на YouTube
Люди, які першими стали на поєдинок з вогнем, отримали дози опромінення, які були несумісні з життям. Симптоми променевої хвороби стали проявлятися одразу. Того ж дня, 26 квітня, їх відправили на лікування до Москви.
Серед перших ліквідаторів аварії кількість померлих — 31 людина. Майже всі померли протягом кількох тижнів, в тому числі лейтенанти Правик та Кібенок. Ще 134 людини з-поміж працівників ЧАЕС та рятувальників отримали променеву хворобу.
Тож 14 грудня мотивує приділити увагу й подякувати кожному з ліквідаторів та згадати померлих і вшанувати їх пам’ять.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами