Які фрази краще забути вчителям та чим можна замінити образливі слова – читайте у підбірці від 24 каналу, пише ІА АСС.
Цю фразу чули ще, певно, наші бабусі, батьки і будут чути діти. Але завжди такі слова звучать боляче та можуть засмутити учня.
Що натомість можуть сказати вчителі? Попросіть дитину уважніше перевіряти потрібні речі звечора. Навчіть свій клас готувати рюкзак напередодні ввечері.
Почувши таку фразу, дитина вважає, що вона недостатньо хороша, і більшість класу кращі за неї. Після таких слід учень навряд намагатиметься більше старатися, адже це демотивує. Після цього можна очікувати байдужості, образи та відсторонення дитини.
Натомість варто було б використати чудову фразу для натхнення: «Знаєш, що стане показником твоєї якісної роботи? 10 вивчених фраз англійською і есе на два абзаци». Такий виклик дитина прийме з радістю.
Така фраза не зробить вчителя ближчим до дітей, а навпаки – засмутить їх. Якщо педагог хоче навчити дітей відповідальності, то це точно не треба робити через примус. Особливо, якщо ви караєте весь колектив за вчинок одного учня.
Адже у дитячій психіці сформується уявлення, що світ – несправедливий, і навіть якщо він все робив правильно – постраждає від дій того, хто все зробив навпаки. І може припинити старатися. Тому просто забудьте цю фразу назавжди.
Читайте ще: Яким буде новий навчальний рік: режим роботи і графік канікул
Не завжди порівняння дітей з корівками-кізочками звучить мило й необразливо. Адже надалі такі фрази учні можуть використати як «зброю» проти свого однолітка, щоб самоствердитись у колективі.
Не кажіть такої фрази дітям.
Коли діти почують такі слова, то відчувають себе в цей момент «дефективними» та недосконалими. Тому краще переформулювати фразу-приниження на: «Бачу, що тобі важко / ти заплутався. Давай спробуємо це вирішити разом!».
А ця фраза налаштовує колектив учнів на спостерігання кумедної сценки з однією дійовою особою, на яку націлені всі погляди. Часто артистичні учні спеціально вмикають свого внутрішнього актора, щоб і справді зробити «вихід на біс».
Ще одна сторона медалі цієї фрази – намагання педагога додати армійських правил вишколу до шкільних буднів. Тож краще не «змушувати» учня, а поговорити з ним особисто.
Це питання може засмутити дитину, адже воно сповнене високомірності. У ній читається: «Ти неважливий для цього світу». Замість того, щоб вказувати дитині її місце в житті, можна сказати: «Твій спосіб висловлювати думки засмучує мене».
Це ще одна фраза знецінювання. Адже хороший вчитель насправді і прагне того, щоб кожен учень почувався розумним та здібним до перемог, але не лузером.
Це типова фраза, яка адресується усміхненому учню під час пояснення серйозної теми. Але ж похнюплені та відсторонені вирази облич не є показником успішно засвоюваного матеріалу.
Тож, дайте дітям шанс на гарний настрій просто під час уроку. Звісно, тут не йдеться про випадки, коли школяр «заливається сміхом» під партою, але класний настрій дітей не варто псувати.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами