І тому хочеться, щоб подорож з точки А в точку Б була не тільки швидкою, але і приємною. Необхідність тесту на Covid 19 і митні правила України - вимоги, які самі по собі створюють певну стресову обстановку. Ще й такі нюанси, як: неможливість відкинути спинку сидіння, відсутність ілюмінатора і дискомфорт, пов'язаний з близьким розташуванням туалету, абсолютно не додають радості тому, що відбувається, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Ми розповімо кілька правил, як вибрати місце в літаку, щоб не заколисувало, і розберемо переваги і недоліки кожного з варіантів.
Сидіти біля віконця, насолоджуючись видами з ілюмінатора - це мета майже кожного, хто збирається купувати квиток на літак. Але навіть у такого, здавалося б ідеального, розташування є один нюанс.
Плюс:
- хороше освітлення для того, щоб читати;
- відсутність суєти і людей, які намагаються пройти до свого місця;
- шикарний вид з вікна.
Мінус:
- якщо вам знадобиться вийти, доведеться турбувати сусідів.
Багато людей не хочуть купувати квитки на такі місця через дискомфортне положення. Але ми знаємо іншу сторону.
Плюс:
- можливість витягнути ноги в прохід;
- свобода пересувань без потреби турбувати інших пасажирів;
- перевага при посадці літака - швидше встигнете вийти.
Мінус:
- повз вас будуть ходити люди і стюардеси з візками - можуть іноді зачіпати;
- якщо ваші сусіди захочуть вийти - доведеться вставати.
Вони поєднують в собі переваги і недоліки місць біля вікна і проходу. Тут більш спокійно і простіше встати, але, все-таки, доведеться пропустити сусіда, якщо він захоче вийти.
Про цю ділянку літака думка неоднозначна - хтось вважає, що так все ж краще, ніж у проході. А хтось марить про крісло біля віконця і ніякі інші варіанти його не влаштовують.
Вважається, що такі місця авіакомпанії залишають для людей «великих і сильних». У разі аварії вони не розгубляться і зможуть допомогти персоналу. Але, звичайно, не всі перевізники поділяють таку ідею.
Плюс:
- вільного простору багато, тому можна вставати або витягати ноги, не турбуючи інших пасажирів;
- є літаки, в яких взагалі відсутній ряд крісел перед тими, що знаходяться біля запасного виходу.
Мінус:
- захаращувати багажем аварійний вихід суворо заборонено;
- літнім людям, дітям і пасажирам з тваринами займати ці місця не можна.
Якщо говорити про місця, розташовані перед аварійними люками, то вони мають істотний недолік: спинки, найчастіше, не відкидаються, але є додатковий вільний простір.
Читайте ще: Де відпочиватимуть буковинці влітку: опитування
Існує думка, що такі місця - найнебезпечніші. Давайте з'ясуємо, поглянувши на плюси і мінуси.
Плюс:
- їжу починають розносити з «носа» літака, тому ті, хто сидять в передній частині, мають більш широкий вибір страв і напоїв;
- перевага при посадці - майже гарантовано вийдете з літака першим.
Мінус:
- саме тут найчастіше розташовані кріплення для дитячих колисок, тому ймовірність сусідства з маленькими дітьми виростає в рази;
- працювати або відпочивати буде некомфортно, враховуючи пункт 1.
На незавантажених рейсах крісла в кінці літака, зазвичай, пустують. Тому ви зможете комфортно розташуватися на трьох кріслах, навіть якщо купували один квиток.
Плюс:
- безпека - за статистикою, в результаті аварії, найбільший відсоток тих, хто вижив, був серед тих, хто сидів у хвостовій частині літака;
- якщо літак на обладнаний телескопічними трапами, то людей випускають і через хвіст теж.
Мінус:
- асортимент їжі і напоїв буде мізерним, так як стюардеса дійде до вас в останню чергу.
Приїжджайте до початку реєстрації і вибирайте собі найкраще місце. Невеликий секрет: якщо приїхати до кінця, то, при великому везінні, вам можуть запропонувати бізнес-клас. Є і друга сторона медалі - в гіршому випадку ви отримаєте місце, від якого відмовилися всі інші.
Найбільш «вільні» дні перельотів - це понеділок, вівторок і четвер. Найбільш завантажені - п'ятниця та неділя. Найбільш заповнені рейси - ранкові та вечірні. Вибирайте час і день так, щоб мати можливість пересісти, якщо невдало купили квиток.
Місця в літаку біля крила - для тих, кого заколисує, так як там «бовтає» найменше.
Зазвичай ряди з 8-го по 20-й - це сама галаслива зона в літаку, тут концентрується весь шум моторів і турбін.
Подорожуючи удвох і при компонуванні 3-2-3 можна бронювати одне місце біля ілюмінатора, а друге біля проходу. Охочих зайняти середнє місце найчастіше не знаходиться.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами