Як правильно оформити таку грошову допомогу? З цим питанням ми звернулися до Поляка Петра, адвоката та старшого партнера Адвокатського об’єднання “Поляк і партнери”.
Згідно з законом “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей”, її можуть отримати члени їх сімей, батьки та утриманці. Сума одноразової допомоги може бути різною. Якщо вести мову про вищезазначений закон, то це 750 прожиткових мінімумів (зараз це - 1 794 750 грн.), яка розподіляється рівними частинами між отримувачами. Також у разі смерті військовослужбовця під час виконання його обов’язків, сім’я має право отримати 15 000 000 гривень. Постанова КМУ № 168 від 28.02.2022 чітко регламентує, якщо є право отримання інших грошових компенсацій відповідно до законодавчих актів, сім’я загиблого отримує одну допомогу, за їх вибором.
Усі, хто має право отримати допомогу повинні зібрати пакет документів:
Також потрібно додати копії документів, чітко зазначених у п. 10 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 25 грудня 2013 р. № 975.
Закон регламентує, що подавати документи можна відповідним особам, з моменту смерті військовослужбовця. Право на отримання матеріальної допомоги є можливим в період дії воєнного стану.
Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання».
– Збройні Сили, Служби безпеки.
– Служби зовнішньої розвідки.
– Головного управління розвідки Міністерства оборони.
– Національної гвардії.
– Державної прикордонної служби.
– Управління державної охорони.
– Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.
– Державної спеціальної служби транспорту.
– Військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора.
– Особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій.
– Співробітникам Служби судової охорони.
– Особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським.
– А також особам рядового і начальницького складу Державної кримінально- виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми “єПідтримка”, та тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби).
Зазначу, що у кожній конкретна ситуація потребує індивідуального підходу. Тому тут також є багато нюансів: з подачею, оформленням, списком документів тощо.
Інформація розміщена на правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Стаціонарний телефон гарячої лінії (0372) 54 02 04 працює цілодобово