Торік Венера знову привернула увагу вчених після того, як астрономи заявили, що виявили переконливі докази існування мікробів у хмарах планети, де температура не така висока, як на поверхні. Вони зазначили, що виявили молекулу фосфіну, який міг там утворитися лише як продукт життєдіяльності живих організмів. Про це пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
Орбітальний комплекс DAVINCI+ може остаточно підтвердити присутність фосфіну. Після виходу на орбіту космічний корабель скине сферичний зонд із приладами, які аналізуватимуть гази, опускаючись через атмосферу протягом трохи більш як години. DAVINCI+ продовжуватиме вивчати планету за допомогою камери, яка робитиме знімки в ультрафіолетовому та інфрачервоному діапазонах хвиль.
Читайте також: Чому тривалість доби на Венері постійно різна: відповідь вчених
Орбітальний апарат VERITAS створюватиме точні тривимірні глобальні карти за допомогою радара, а спектрометр визначатиме, з чого складається поверхня планети. Він також вимірюватиме зміни гравітаційного поля, що дасть ключ до розгадки її внутрішніх геологічних процесів.
Останній космічний корабель NASA з дослідження Венери, «Магеллан», прибув на планету 1990 року й провів там чотири роки.
Європейське космічне агентство запустило космічний апарат Venus Express у 2005 році, який обертався навколо Венери упродовж восьми років, спостерігаючи за потоками лави та іншими доказами того, що вона все ще геологічна активна.
Новини ІА АСС є у Viber
Нині на орбіті Венері перебуває єдиний космічний апарат «Акацукі» Японського космічного агентства, який досліджує гравітаційні збурення - так звані гравітаційні хвилі - та інші астрономічні явища.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами