Журнал Nature Ecology and Evolution опублікував результати досліджень знахідки та дійшов висновку, що когнітивні навички неандертальців були більш розвиненими, ніж вважалося раніше. Про це повідомляє агентство новин АСС з посиланням на Еспресо.
Оброблену кістку гігантського оленя знайшли на півночі Німеччини у землі Нижня Саксонія. Фахівці лабораторії в університеті Кіля за допомогою радіовуглецевого датування з'ясували, що вік знахідки - не менше 51 тис. років.
Йдеться про фалангу вимерлого представника роду оленевих Megaloceros giganteus - близько 6 см завдовжки і 4 см завширшки, із шістьма насічками.
Читайте також: Орали поле, знайшли артефакт: на Тернопільщині виявили саркофаг
Кістку перед нанесенням орнаменту знадобилося попередньо відварити. Дослідники прийшли до такого висновку, провівши експерименти з кістками сучасних представників великих рогатих тварин. На думку авторів, після обробки неандертальцям знадобилося близько півтори години, щоб кам'яними знаряддями вирізати на розм'якшеному матеріалі візерунок.
Знахідка з середнього палеоліту доводить, що неандертальці мали абстрактне мислення - саме воно є передумовою для об'єднання окремих ліній в єдиний орнамент.
Неандертальці були здатні передавати інформацію за допомогою символів за тисячі років до появи людини розумної в Європі, підкреслив керівник проєкту Томас Тербергер.
Наші новини є у Facebook
Відомо, що неандертальці майстрували інструменти та зброю, однак всі знайдені досі коштовності, наскельні малюнки або фігурки ручної роботи належать до пізнішої епохи.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами