Про це повідомляє Earth Sky, пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
Для свого дослідження науковці взяли світлини 45 марсових льодовиків, які були зроблені камерами «Mars Reconnaissance Orbiter», орбітального апарату Національного управління з аеронавтики й дослідження космічного простору США (NASA). Роздільна здатність цих потужних камер становить 25 сантиметрів за піксель.
Загалом дослідники вивчили розподіл близько 60 тисяч каменів, і виявили, що велика частина цих каменів знаходилися у різних купах, які утворилися в результаті циклів наступу і відступу льоду.
«Насправді ці валуни розповіли нам іншу історію, адже мало значення не сам їхній розмір, а те як саме вони були згруповані», - заявив планетарний геолог Джо Леві.
Саме групування великих каменів говорить про те, що Марс пережив кілька льодовикових періодів, а саме, від шести до двадцяти за останні 300-800 мільйонів років.
Як повідомлялося раніше, космічний корабель OSIRIS-Rеx від Національного агентства США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) 10 травня покине орбіту астероїда Бенну та вирушить на Землю.
Фото: NASA/ Caltech/ JPL/ UTA/ UA/ MSSS/ ESA/ DLR
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами