14 лютого майже весь світ святкує День святого Валентина (Валентинів день — ред.), або, як його ще називають, День усіх закоханих. Це свято католицького походження. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
Отримуйте новини в Telegram
Валентинка – листівка, зазвичай у формі серця, яку заведено дарувати коханим людям у День святого Валентина. Традиційний колір валентинки – червоний чи рожевий. Вони символізують любов та відданість.
Найстаріша валентинка була знайдена в одній із англійських бібліотек. Вона була написана у 1477 році. У любовному посланні дівчина просить молоду людину довести своє кохання і повідомляє, що вона будь-що доб'ється для них посагу від матері.
Створення першої валентинки приписують також герцогу Орлеанському 1415 року. Він сидів у в'язниці і таким чином, можливо, боровся з нудьгою, пишучи любовні послання власної дружини. Найбільшого поширення листівки-валентинки досягли вже у XVIII столітті
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У пізньому середньовіччі у Франції та Англії житіє св. Валентина поступово почала обростати легендами, пов'язаними з таємним вінчанням закоханих пар. Згідно з Золотою легендою, владний і жорстокий римський імператор Клавдій II прийшов до думки, що самотній чоловік, необтяжений дружиною та сім'єю, краще боротиметься на полі битви на славу Цезаря, і заборонив чоловікам одружуватися, а жінкам та дівчатам – виходити заміж за коханих. А святий Валентин був звичайним польовим лікарем і священником, який співчував нещасним закоханим та потай від усіх, під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків та жінок. Незабаром діяльність святого Валентина стала відома владі, і його посадили до в'язниці, а потім стратили 14 лютого 269 року.
Згідно з іншою легендою, римський патрицій Валентин, який був таємним християнином, що навернув у нову віру також і своїх слуг, одного разу проводив обряд вінчання для двох із них. За доносом або збігом обставин усі троє були затримані вартою. Валентин як особа, що належала до вищого класу, міг уникнути смерті, але не його слуги. Тоді, бажаючи підбадьорити приречених одновірців, Валентин пише їм листи у вигляді червоних сердець, що означають християнське кохання. Послання нареченим мала передати сліпа дівчинка, але несподівано до темниці прийшов сам Валентин, який вмовив варту відпустити його слуг замість його життя. Перед виходом на арену смерті Валентин передав останній лист, освячений вірою та добротою, сліпою дівчинці, яка після цього прозріла і стала красунею.
Читайте також всі новини Чернівців.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами