Різдво Христове для християн західного обряду та значної частини Східних церков настає 25 грудня. Цей день є одночасно священним релігійним святом та всесвітнім культурним і комерційним явищем.
Протягом трьох сотень років після смерті Христа його послідовники були не дуже численні та зазнавали переслідувань, а свята Різдва Христового не існувало.
Спочатку християнські священики не вважали за потрібне святкувати день народження Спасителя. Головним святом був Великдень — воскресіння Ісуса Христа. Біблія навіть не вказує конкретної дати його народження, тому щодо цього церковні діячі довго сперечалися. Але дні коло 25 грудня для багатьох народів здавна були святковими — період зимового сонцестояння провіщав людям повернення сонячного світла.
В Римській імперії святкування Різдва Христового в день 25 грудня документально підтверджено з 336 року. Пізніше, у 431 році, саме цю дату затвердив Третій Вселенський Собор. З Риму звичай святкувати Різдво розповсюдився у Єгипет, а в Середні віки свято почало замінювати собою язичницькі традиції у всьому християнському світі. Наші пращури стали святкувати Різдво з часів хрещення Русі князем Володимиром.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Франція подарувала Сполученим Штатам Америки на Різдво 1886 року статую Свободи. Вага статуї — 225 тонн, тому її можна вважати найбільшим у світі подарунком на різдвяні свята.
Для всіх християн західного обряду звичним є період Адвенту — чотирьох тижнів перед Різдвом, що присвячуються приготуванню до свята, відвідинам храму та покаянню. Традиційно на видному місці вішають Адвентський вінок з чотирма свічками, виготовлений з хвойних гілочок. В Україні Різдво здебільшого є сімейним святом. У передріздвяний вечір прикрашають оселю та накривають на стіл, за яким збирається вся родина. На столі обов’язково має бути 12 пісних страв, а під скатертину зазвичай кладуть сіно.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами