Та точно не всі знають, що:
- Найдавнішу на цей час жуйку (якій приблизно 5 тисяч років) археологи знайшли у 2007 році у Фінляндії. Це шматок скам’янілого березового дьогтю з чітким відбитком людського зуба.
- У 1869 році у США було видано перший патент на технологію виготовлення жуйки. Його отримав зубний лікар Вільям Стенлі, який стверджував, що його винахід — чудовий тренажер для щелеп та ясен.
- Значний внесок у популяризацію жувальної гумки зробив американський підприємець — Вільям Ріглі-молодший. Він дарував гумки в якості «компліментів» своїм покупцям. Та виявилось, що ці подаруночки стали популярнішими за саму його продукцію
- Саме завдяки вищезгаданому підприємцю з’явилася компанія Wrigley, яка представила покупцям бренди Juicy Fruit і Spearmint.
Отримуйте новини в Telegram
- Вкладки у жуйках – це теж його ідея.
- Щороку у світі «прожовується» близько 100 тисяч тонн жуйки.
- Найбільшу бульбашку з жувальної гумки надула в 1994 році американка Сьюзен Монтгомері. Діаметр бульбашки-рекордсменки становив 58,5 сантиметрів.
- Сьогодні у всьому світі жувальні гумки виробляють за єдиним рецептом: 20% каучук, 60% – цукор (або його замінники), 19% – кукурудзяний сироп та 1% – ароматизатори. До речі, саме цей 1% і вирізняє між собою гумки – виробники шукають все нові і нові смаки, що виділятимуть їх продукцію серед інших.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами