У звіті також говориться, що існує 98-відсоткова ймовірність того, що принаймні один із наступних п'яти років та п'ятирічний період загалом буде найтеплішим за всю історію спостережень.
«Цей звіт не означає, що ми постійно перевищуватимемо рівень 1,5° С, вказаний у Паризькій угоді, який належать до довгострокового потепління протягом багатьох років», - заявив Генеральний секретар ВМО Петтері Таалас.
Однак ВМО б'є на сполох з приводу того, що світ все частіше і частіше тимчасово порушуватиме позначку в 1,5°C, сказав він.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У Паризькій угоді 2016 року поставлені довгострокові цілі зі скорочення викидів парникових газів та обмеження підвищення глобальної температури у цьому столітті до 2°C, при цьому робляться зусилля щодо подальшого обмеження її до 1,5°C, щоб уникнути або зменшити несприятливі впливи та пов'язані з ними збитки зміни клімату.
Існує лише 32-відсоткова ймовірність того, що середні за п'ять років температури перевищать граничне значення в 1,5°C, згідно з Глобальним щорічним і десятирічним бюлетенем про клімат, підготовленим Метеорологічним бюро Великої Британії, провідним центром ВМО за такими прогнозами. Імовірність тимчасового підвищення, що перевищує 1,5°C, неухильно зростала з 2015 року, коли середнє значення було близько до нуля.
У 2017-2021 роках ймовірність перевищення цього порога становила 10%.
Арктичне потепління
Потепління в Арктиці непропорційно велике, йдеться у звіті ВМО.
Прогнозується, що порівняно із середнім значенням за 1991–2020 роки температурна аномалія буде більш ніж утричі більшою, ніж глобальна середня аномалія, якщо усереднити її за наступні п'ять тривалих зим у північній півкулі.
Прогнозований характер опадів на травень-вересень 2023-2027 років у середньому порівняно з періодом 1991-2020 років передбачає збільшення кількості опадів в африканському регіоні Сахеля, а також у північній Європі, на Алясці та у північному Сибіру.
Отримуйте новини в Telegram