Неділя, 21 липня, стала найспекотнішим днем за всю історію спостережень у світі.
Такі дані наводить Служба зміни клімату Європейського Союзу Copernicus, повідомляє Reuters, передає Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
Середня глобальна температура приземного шару повітря в неділю досягла 17,09 градусів за Цельсієм - трохи вище попереднього рекорду, встановленого в липні минулого року - 17,08 градусів за Цельсієм.
Протягом останнього тижня сильна спека випалила значні території США та Європи та Росії.
Copernicus підтвердив агентству Reuters, що в неділю був побитий рекорд середньодобової температури, який фіксується з 1940 року.
Минулого року рекорд був побитий чотири дні поспіль, з 3 по 6 липня, коли зміна клімату, спричинена спалюванням викопного палива, призвела до екстремальної спеки в Північній півкулі.
Кожен місяць, починаючи з червня 2023 року - 13 місяців поспіль - є найспекотнішим на планеті з моменту початку спостережень, порівняно з відповідним місяцем у попередні роки, повідомляє Copernicus.
Деякі вчені припускають, що 2024 рік може перевершити 2023 рік як найспекотніший рік з моменту початку спостережень, оскільки зміни клімату і природний погодний феномен Ель-Ніньо, який закінчився в квітні, призвели до того, що цього року температура повітря стала ще вищою.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами