В Україні з'явилася цікава онлайн-платформа «U.КРАЇНА КАЗОК» українських народних казок. Це проєкт, де оживають забуті казки із різних куточків України.
Про це йдеться на сайті проєкту, пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
«U.КРАЇНА КАЗОК» – це нова онлайн-платформа українських народних казок, яка доступна для широкої аудиторії, присвячена казкам з різних регіонів України. «U.КРАЇНА КАЗОК» – унікальний онлайн-ресурс, що має на меті відродити та зберегти українську народну казку, розповісти про особливості регіону, в якому вона народилась, а також допомогти батькам впровадити традиції сімейного читання.
За словами організаторів проєкту, казки, представлені на сайті, зібрані в численних експедиціях по всіх куточках країни і їхня автентичність - одна з головних родзинок платформи «U.КРАЇНА КАЗОК». Основну базу проєкту склала збірка казок Миколи Зінчука, відомого українського фольклориста, який з 70-х років зібрав понад 8000 чарівних оповідок з усіх куточків України.
«У Франції був Шарль Перро, в Німеччині - брати Грімм, а ми, на щастя, маємо Зінчука та тисячі українських казок, які тепер можемо послухати та передати дітям», - зазначив керівник проєкту Роман Дмитрик, співзасновник громадської організації The Hands.
Особливістю проєкту є те, що казки будуть представлені в трьох різних форматах:
- текстовому,
- аудіо
- анімаційних варіантах.
«Ми хотіли, щоб батьки та діти мали можливість підійти до української казки з різних сторін - переглянути як мультик у вільну хвилину, увімкнути аудіо версію перед сном або ж навіть поставити, як родинну виставу, перед тим, прочитавши її усією сім'єю», - розповів креативний директор проєкту Юрій Пристаєцький.
До роботи над проєктом долучились знані українські актори театру і кіно Римма Зюбіна, Михайло Кукуюк, Віталіна Біблів, Роман Ясіновський, Антоніна Хижняк та багато інших.
Як зазначають творці проєкту, платформа «U.КРАЇНА КАЗОК» планує розвиватися, постійно доповнюватися і розширюватися для того, щоб забезпечити як батьків, так і вчителів цінним ресурсом для вивчення культури, звичаїв і традицій нашого народу. А ще казка, як зазначають психологи проєкту, є надзвичайно корисним інструментом арт-терапії, що допоможе у подоланні дитячої тривожності, стресу і страхів.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами