Вчені прогнозують, що Сонце у січні-жовтні наступного року досягне піка свого 11-річного циклу активності.
Це означає, що на Сонці буде більше бурь, через які й виникає північне сяйво, пише The Guardian. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
«Є ще один фактор – останній сонячний цикл був слабким – тож може статися, що зараз активність майже найсильніша за майже 20 років. Нам потрібно повернутися далеко в минуле, щоб побачити цей рівень активності», – сказав дослідник космічної фізики в Геофізичній обсерваторії Тромсе Нйол Гулбрандсен.
Такі пронози вчені озвучили після того, як 4-5 листопада північне сяйво освітило більшу частину Великобританії та Ірландії, досягнувши аж до Стоунхенджа. Бачили це явище навіть у частині регіонів України.
Наші новини є у Facebook
Раніше географія цього явища охоплювала північну Норвегію, північні частини Фінляндії та Швеції, Ісландію, північні частини США та Канади, а також південну частину Гренландії. Але під час сонячного максимуму овал аврорального сяйва розширюється, тобто його можна буде побачити по всій Європі.
Нагадаємо, раніше вчені пояснювали, чому північне сяйво спостерігають в Україні. Вони припускали, що причиною такого незвичного явища у наших широтах є потужна геомагнітна буря.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами