Науковці створили карту тепер зниклого рукава Нілу. Вони вважають, що ця частина річки може "пролити світло" на таємницю спорудження тисячолітніх єгипетських пірамід. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
Раніше вчені припускали, що для перевезення важких будівельних матеріалів стародавні єгиптяни могли використовувати річку Ніл.
Нове дослідження, результати якого опублікували в журналі Communications Earth & Environment, підтвердило гіпотезу. Науковці вивчили місцевість, де розташовані тисячолітні піраміди, і створили карту одного з рукавів Нілу, пише CNN та BBC.
У ході дослідження вчені використали радіолокаційні зображення, історичні карти, геофізичні дослідження та зразки осадкових відкладень.
Група науковців з Університету Північної Кароліни Вілмінтон (США) реконструювала карту осушеного рукава річки Ніл, яку назвали Ахрамат («піраміди» з арабської). Водний шлях, який протікав біля підніжжя пірамід, мав довжину близько 64 кілометрів і ширину від 200 до 700 метрів.
Близькість рукава річки до 31 пірамід, побудованих між 4700 і 3700 роками тому, допомагає пояснити високу щільність їхньої забудови.
«Великий розмір і подовжена довжина рукава Ахрамат, а також його близькість до 31 піраміди в досліджуваному районі переконливо свідчать про велику значимість функціонального водного шляху», – говорить провідна авторка дослідження, професорка Університету Північної Кароліни Вілмінгтон Еман Гонейм.
Автори стверджують, що єгиптяни могли за допомогою водного шляху транспортувати не тільки будівельні матеріали, а й робітників.
«Багато пірамід у досліджуваному районі мають дамбу, церемоніальну доріжку, яка проходить перпендикулярно до гілки Ахрамат і закінчується прямо на березі річки», – зазначає вона.
Досі невідомо, чому цей рукав Нілу зник. Автори дослідженні припускають, що засуха та опустелювання принесли у регіон пісок, який згодом став причиною замулення Ахрамату.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами