Канадські вчені зафіксували утворення тріщини площею близько 3000 квадратних кілометрів (приблизна площа Люксембургу) у найстарішому та найтовстішому арктичному льодовику. Перша ополонка була виявлена у північному регіоні острова Елсмір. Про це повідомляє ІнформАгентство АСС з посиланням на 24 канал.
У травні 2020 року отвір розміром з невеликий острів відкрилося на два тижні в так званій "останній крижаній зоні" Землі – мільйон квадратних кілометрів морського льоду на північ від Гренландії та острова Елсмір, найпівнічнішого у Канаді. Вчені вперше помітили пролом в цій частині Арктики, де товщина льоду зазвичай досягає п'яти метрів.
Схоже, остання крижана зона Землі не так стійка до змін клімату, як вважалося раніше. З кожним роком лід в Арктиці стає все тоншим, а ополонки будуть виникати все частіше. У короткостроковій перспективі вони навіть корисні для місцевої екосистеми: відкрита вода стає джерелом їжі для морських птахів, білих ведмедів і тюленів. Але в довгостроковій перспективі вони ведуть до руйнування льодового щита і сприяють таненню льодів.
«Утворення ополонки у цій частині вельми незвичне. Це щось на зразок тріщини в щиті твердого льодового покриття, типового для регіону. Так що те, що відбувається показує, що Арктика насправді змінюється»,– заявив Девід Бабб, експерт з Університету Манітоби (Канада).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами