Наші новини є у Facebook
Водночас чоловічі вишиванки в масовому сегменті коштують від 700 грн до 2400 грн, у середньому - до 6 тисяч, а преміальні екземпляри - від 9 до 15 тисяч гривень і вище. Дитячі моделі стартують від 200 грн (наприклад, футболки з елементами вишивки) і доходять до 4-5 тисяч грн у верхньому сегменті.
Традиційно, попит на вишиванки зростає напередодні травневих свят, зокрема до Дня вишиванки. Цьогоріч популярності набувають різні вишиванки: починаючи від більш автентичних моделей з традиційними кроєм, так і моделі з сучасним дизайном, наприклад oversize-фасону.Першочергово на ціну вишиванки впливає матеріал, з якого вона виготовлена. Так, наприклад, значно дорожче буде коштувати вишиванка з натуральної тканини, наприклад, лляної. Адже вироби з цього матеріалу не лише комфортно носити, а й вони доволі довговічні.
Також, на ціну вишиванки впливає складність вишивки. Оскільки вишивання складних візерунків вимагає більше часу. Крім того, все залежить від того, чи вона вишити вручну, чи все ж машинним методом. Що важливо, якщо це ручна робота, то ціна виробу залежатиме від унікальності візерунка.
На ціну впливає і те, скільки вишитих елементів на вишиванці. Тобто чим більше є візерунків на рукавах, комірі тощо - тим більша вартість виробу.
Також, при виборі вишиванки зверніть увагу, на бренд, адже саме цей фактор і формуватиме цінову політику виробу.
Крім того, ціна вишиванки залежить і від того, де її виготовили. Наприклад, що цікаво, виготовлені вишиванки в Україні можуть бути дорожчими, ніж будь-де за кордоном.
Одним з найпопулярніших варіантів у середньому та вищому сегменті є вишиванки виготовлені з льону. Такі вироби коштують в межах від 5000 до 8000 грн. Зокрема, такі вишиванки найчастіше обирають для урочистих подій або ж в якості подарунка.
З більш бюджетних варіантів є бавовняна вишиванка. Її вартість коливається від 1200 до 4500, тут все залежить від типу орнаменту та техніки вишивки. Такий варіант найбільш поширений для повсякденного носіння.
Значно дорожчим є варіант вишиванки, яку вишили вручну. На це впливає кількість часу, яку потребує виготовлення, а воно може тривати навіть кілька тижнів. Вишиванки ручної роботи коштують від 5500 до 14 600 грн. Тут також слід враховувати і матеріали, які використовуються, і складність та унікальність візерунка.
Найбільше коштують, звісно, стародавні вишиванки, адже це не просто одяг, а частина культурної спадщини. Ціна за таку вишиванку стартує від 4200 грн і може сягати 28 000 грн, і навіть більше.
Фото з відкритих джерел
Як вже зазначалося вище, одним з найголовніших факторів, які впливають на вартість вишиванки є матеріал. Лляні вишиванки є якісними й довговічними, тож не дивно, що вони дорожчі, в порівнянні з вишиванками з інших матеріалів. У лляної тканини є кілька переваг: вона натуральна, дихаюча, гарно зберігається після носіння і не викликає алергії. Водночас працювати з лляної тканиною складніше, ніж з іншими.
Тож власне через це, вишиванки з лляної тканини вищі у ціні.
А от вишиванки з бавовняної тканини більш мʼякі та простіші в догляді. І навіть попри те, що вони менш довговічні, як лляні, вони чудово підходять для повсякденного носіння, адже теж є комфортними. Крім того, вони більш доступні за ціною. Звісно, є ще дешевший варіант, у якому вишиванку виготовлено з синтетичних або змішаних тканин. Втім, вони значно поступаються не лише в якості, а й в комфортному носінні.
Не менш важливою є техніка вишивки. Зокрема, їх є дві. У вишиванках дорожчих сегментів це ручна вишивка, яка вимагає часу, досвіду та уваги до деталей. Вартість тут залежить від самої техніки - наприклад, «гладь», «низь», «білим по білому». Часто майстрині використовують ці унікальні техніки, не повторюючи один і той самий узор, - що робить кожну річ неповторною.
Також є машинна вишивка, яка дозволяє виготовляти вишиванки не лише швидко, а й у великих обсягах. Втім, саме такі вишиванки не мають якоїсь індивідуальності, як це є у виробах ручної роботи, тож тут ціна звісно менша.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами