Абетка Брайля представляє собою особливі тактильні символи, щоб незрячі люди могли читати нарівні з іншими. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на ТСН.
Луї Брайль народився 4 січня 1809 року у Франції, в сім’ї майстра шкіряної справи. Коли хлопчик був ще зовсім маленьким, він, граючись, проштрикнув собі око гострим шилом в майстерні батька. Почалося запалення, яке перейшло на друге око і до 5 років Луї осліп. В ті часи було досить мало можливостей для незрячих дітей, та батьки Брайля хотіли, щоб їхній син отримав все найкраще. Хлопчика навіть віддали в місцеву школу. Хоча він не міг читати та писати, але добре сприймав науку на слух.
В 10 років Луї починає навчання в спеціальному Національному університеті для незрячих. Там він також показує відмінні результати і навіть вчиться грати на фортепіано та органі. Луї завжди прагнув більшого, хотів навчитися читати, як інші люди. Тоді існували книги для незрячих людей зі шрифтом Валентина Гаюї. Проте в бібліотеці таких книг було мало (лише 14 штук). А сам лінійний шрифт був незграбним та важким для сприйняття.
1821 року в університет навідується Шарль Барб’є, колишній військовий, який вигадав “нічне письмо”. В ньому використовувалися тактильно відчутні крапки. Коли Барб’є розповів про цей метод незрячим дітям, Брайль відразу зрозумів, що це можливість таким як він читати. Спочатку він вивчив код, а потім вдосконалив його.
4 січня також святкують День гіпнозу. Свято почали відзначати ще 2006 року і приурочили цю дату до дня смерті доктора Джека Гібсона (Ірландія), який займався лікуванням гіпнозом психосоматичних розладів. Головна мета дня – донести масам достовірну інформацію про цей незвичайний метод лікування, адже він набув дурної слави через голлівудські кінострічки. Коли людина знаходиться під гіпнозом, то може виконувати всі дії підсвідомо, позбавляючись тим самим своїх страхів та проблем.
Отримуйте новини в Telegram
4 січня також День хіт-параду. Це список найкращих пісень та музичних творів за певний період часу. Чому була обрана саме ця дата? В далекому 1936 році один американський журнал “Білборд” склав перший хіт-парад музичних платівок, які були дуже популярними серед покупців. В сучасному світі для складання хіт-парадів враховують різні характеристики композицій: від кількості їх продажу до кількості завантажень в інтернеті та частоти появи на радіо.
День дрібниць;
День поп-музики;
День кавалерії та обладунків в Таїланді;
День штату Юта в США;
Національний день спагетті в США.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами