Що особисто вам може дати доброзичливе ставлення до інших людей? Внутрішнє відчуття тепла, моральне задоволення? Все це, швидше за все, правда, але вчені з нового дослідницького центру кажуть, що у доброти є і більш потужний ефект: вона може продовжити вам життя. Про це пише ІА АСС з посиланням на BBC.
Співробітники Інституту доброти імені Бедарі при Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі (UCLA), готові до жартів із приводу своєї роботи.
«Ми дивимося на наукову сторону питання. Ми не сідаємо в коло, взявшись за руки. Ми говоримо про психологію, біологію та позитивні способи соціальної взаємодії», - говорить директор інституту Деніел Фесслер.
Дослідження Деніела Фесслера з Інституту доброти Бедарі в США присвячено тому, як, спостерігаючи за добрими вчинками інших, люди починають намагатися теж їх робити. Фесслер спробував з'ясувати, для яких людей доброта може бути «заразною».
Читайте наші новини в Instagram
«Я думаю, можна з усією справедливістю сказати, що ми живемо в недобре століття, - говорить він. - І тут, в США, і по всьому світу ми бачимо, як посилюється конфлікт між людьми, які дотримуються різних політичних поглядів або сповідують різні релігії».
Доброта, пояснює вчений, - це думки, почуття і переконання, які асоціюються з діями, які приносять користь іншим людям. І для всіх всім зацікавлених сторін це виступає саме кінцевим результатом, а не засобом досягнення чогось ще.
У свою чергу, відсутність доброти або черствість означає, що ви нетерпимі до інших людей і їхній добробут не виглядає для вас чимось цінним або важливим. Черствість, звичайно, винайшли не вчора, але зараз, як пояснює пан Фесслер, чим більшою анонімністю користуються люди, тим більше вони схильні до агресії і тим менше замислюються про почуття або добробут інших.
«Добрі поради» від фахівця з доброти Габріелли Ван Ріж
1. Почніть по-справжньому слухати інших (замість того, щоб відразу формулювати відповідь в голові).
2. На грубість відповідайте добротою (наприклад, якщо хтось роздратовано з вами розмовляє, дайте відповідь дружньо: «Складний день сьогодні?»).
3. Намагайтеся залучити в компанію або в справу когось, хто стоїть осторонь. Це допоможе людині підняти самооцінку. Багатьох все життя ніхто не помічає і нікуди не запрошує, і це знелюднює.
4. Дія/реакція. Навчіться помічати за собою черствість і усвідомте, що ваші зачеплені почуття - аж ніяк не головне. Коли вас щось дратує, вдихніть глибше, відступіть на крок назад і подивіться на речі з іншого куту.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами