Сьогодні – Всесвітній день моря (World Maritime Day). Свято входить до переліку міжнародних днів, що відзначаються під егідою Організації Об'єднаних Націй у штаб-квартирі IMO та в усьому світі, пише ІА АСС з посиланням на сайт Міністерства інфраструктури.
Поява цього свята датована 1978 роком, саме тоді було прийнято рішення десятого з'їзду Асамблеї Міжурядової морської консультативної організації (IMCO) щодо його встановлення. У 1982 році назву IMCO було змінено на Міжнародну морську організацію (IMO).
Ця дата має на меті привернути увагу світової спільноти до проблеми збереження морів та їхніх біоресурсів. До 1980 року День моря відзначали 17 березня, але згодом перенесли на вересень. Цьогоріч відзначення свята припадає на 24 вересня.
Генеральний секретар ІМО щороку виступає зі зверненням з нагоди Всесвітнього дня моря та визначає його тему. Тема Дня моря 2020 – «Стале судноплавство для сталості планети».
Близько 80% глобальної торгівлі відбувається за допомогою морського транспорту. Це найбільш ефективний і рентабельний спосіб міжнародних перевезень товарів, що вносять вклад у розвиток і забезпечення добробуту та запорука майбутніх проєктів в галузі «зеленої» економіки та сталого розвитку, – переконані в ООН.
Всесвітній день моря присвячений проблемам екологічної безпеки морських перевезень, збереження біоресурсів.
Ідея святкування виникла як реакція на бездумні дії людства щодо забруднення вод нафтою та масштабного вилову риби в морях і океанах нашої планети, які завдають непоправної шкоди природі та стають причиною зникнення багатьох рідкісних видів риби. За статистикою, щорічно у світовий океан унаслідок аварій потрапляє більше 20 мільйонів барелів нафти.
У рамках акцій World Maritime Day організатори проводять різноманітні природоохоронні заходи, демонстрації, екологічні акції тощо.
Найкращим подарунком для моря буде допомога йому.
Найбільшою проблемою морів, зокрема, Чорного моря в Україні, є величезна кількість пластику, яка потрапляє в нього зі стічними водами.
Він становить 83% від усього морського сміття. Найчастіше це: пляшки, обгортки від цукерок, одноразові пакети тощо.
- не змивайте засоби особистої гігієни (вушні палички, контактні лінзи, засоби жіночої гігієни тощо) у каналізацію;
- не викидайте пластикове сміття у річки. Якщо бачите пляшку чи пакет, які пропливають повз вас, витягніть їх і утилізуйте;
- діліться інформацією про забрудненість морів;
- організовуйте або долучайтесь до акцій прибирання прибережних територій у вашому місті.
Нагадаємо, що 19 вересня у світі відзначали Міжнародний день чистих берегів. До прибирання узбережь водойм у своєму місті міг долучитись кожен охочий.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами