Відомий автор Малкольм Гладуелл підрахував: щоб стати першокласним майстром, потрібно напрацювати десь 10 000 годин для власного самовдосконалення, пише Новое Время.
Цю цифру він вивів на підставі аналізу відомостей про Моцарта, Ейнштейна, Корольова, Гагаріна, Бекхема й інших видатних майстрів своєї справи, введених до бази даних. Саме стільки часу провели Білл Гейтс за комп’ютером, Баришніков на паркеті, Рональдо на футбольному полі, перш ніж їхні імена отримали світову популярність.
А як же школярі? Чи підпадають вони під цю формулу?
"Я взяв і порахував. Погляньмо: у школі учні за 11 років осягають 12 000 уроків-годин (11 років х 180 навчальних днів року х 6 уроків на день). Здавалося б, це навіть більше за необхідні 10 000, щоб діти стали геніями. Проте вони ж навчаються всього лише з коефіцієнтом корисної дії 20%! Такий, на жаль, ККД нашої системи освіти. Тобто корисними є лишень 2400 уроків-годин", - підсумовує актор
І ось доводиться майбутнім геніям і компетістам добирати десь іще відсутні 80% успішності та своєї цінності. Чи то з репетиторами, чи вже в майбутньому дорослому житті. Адже невипадково їм ще зі школи втлумачують, що вчитися треба все життя (Lifelong learning). І ось вони, хто як може, потім добирають ці самі 7600 годин старанної, корисної і цілеспрямованої праці. І тоді вони — аси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розмовляйте з дітьми: психологи розповіли, як виявити схильність до суїциду у підлітків
Довідково: Малкольм Гладуелл — канадський журналіст, поп-соціолог. З 1987 по 1996 рік працював журналістом у Washington Post, очолював нью-йоркське бюро газети. З 1996 року є штатним автором журналу The New Yorker. Здобув популярність завдяки своїм книгам «Переломний момент», «Спалах», «Генії і аутсайдери» і «Що бачила собака».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
http://aaa-rehab.com
Jamesmum