Так відбудеться через те, що Юпітер розташований «в опозиції» до Сонця, тобто навпроти. Це означає, що він сходить, коли Сонце заходить і «вловлює» все сонячне світло, пише Медіа агентство АСС з посиланням на The Washington Post та УП.
Дехто навіть називає його Вифлеємською зіркою, нагадуючи біблійну історію, згідно з якою «зірка зі сходу» привела трьох мудреців до новонародженого Ісуса.
Подивіться на схід через 1-2 години після заходу Сонця.
Ви побачите, як Юпітер сходить протягом усього вечора. Юпітер буде найяскравішим у суботу, але технічно він «повинен сяяти» протягом грудня.
Планета буде забарвлена в іржаво-коричневий колір. Вчені досі не знають, що надає їй такого характерного відтінку. Її атмосфера складається в основному з водню, гелію та метану.
Юпітер «досягає опозиції» приблизно кожні 13 місяців та проходить орбіту навколо Сонця за 12 земних років. Це означає, що за 1 рік він долає лише 1/12 частину свого шляху. Тим часом Землі потрібен цілий рік, щоб здійснити оберт навколо Сонця. Тоді Землі залишиться пройти ще 1/12 частину шляху навколо Сонця, щоб наздогнати Юпітер, а це займе додатковий місяць.
Таким чином кожні 13 місяців Земля «ковзає» між Сонцем і Юпітером. Так і виникає планетарна опозиція та яскравий Юпітер.
Деякі вважають, що яскраве сяйво Юпітера могло бути тією самою Вифлеємською зіркою, про яку йдеться в Біблії.
Утім, науковці висувають й інші гіпотези. Можливо, це була вибухова смерть зірки. Хоча астрономічні дані не підтверджують цю версію.
Окрім того, науковці висунули припущення, що Вифлеємська зірка могла бути результатом зближення двох планет – Юпітера та Сатурна. Близько 7 року до нашої ери ці планети зближувалися і нагадували зоряне сяйво.
Також, можливо, це було з'єднання Венери і Юпітера, яке відбулося близько 3 року до нашої ери. Вчені стверджують, воно було більш яскравим.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами