Міжнародний день гір, встановлений за рішенням 57-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у січні 2003 року, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Всеукраїнську екологічну лігу.
Генеральна Асамблея ООН закликала міжнародне товариство організовувати в цей день заходи на всіх рівнях з метою пропаганди значення сталого розвитку гірських регіонів.Гори займають близько однієї чверті поверхні планети і є домівкою для майже 10 відсотків населення. Це – заповідник для багатьох унікальних видів рослин і тварин, джерело води усіх основних річок Землі.
Отримуйте новини в Telegram
В Україні є Карпатські (найвищою є гора Говерла, висота 2061 м) та Кримські гори (найвища вершина – гора Роман-Кош, висота 1945 м).
Зокрема, Буковинські Карпати складені переважно невисокими гірськими хребтами 1600 м заввишки. Найвища точка — гора Яровиця (1574 м). Вище 1400 м підіймаються вершини Чорний Діл (1454 м), Семенчук (1465 м) та Жупани (1484 м).
Серед улюблених гірськолижних і альпіністських зон одне з перших місць посідає Кавказ. Європа також славиться своїми гірськими курортами, серед яких популярними є Альпи. Найвищою горою в Західній Європі вважають Монблан (висота 4810 м, розташована в Альпах, на кордоні Франції та Італії). У липні 1965 року під Монбланом був урочисто відкрито тунель, що з’єднав курортні центри Франції та Італії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами