Ктенофори є найближчими родичами первісних тварин.
Ктенофори є найближчими родичами первісних тварин.
Поступово вчені звузили коло можливих варіантів до двох груп: губок та гребінчастих молюсків. Губки проводять усе доросле життя на одному місці, фільтруючи їжу з морської води, а гребінчасті молюски плавають глибоко в океанах у пошуках харчів.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Вчені дійшли висновку, що гребінчасті молюски існують довше, ніж губки. Дослідження не лише дозволило по-новому поглянути на хронологію еволюції тварин, але й спростувало давнє переконання, що першими тваринами були морські губки.
Хоча дослідники визначили, що лінія ктенофор відгалузилася раніше, ніж лінія губок, обидві групи тварин продовжували еволюціонувати від свого спільного предка. Проте еволюційні біологи вважають, що ці групи все ще мають спільні риси з найдавнішими тваринами.
«Останній спільний предок усіх тварин, ймовірно, жив 600 або 700 мільйонів років тому. Важко сказати, якими були ці педки, оскільки вони були м'якотілими і не залишили прямих скам'янілостей.
Але ми можемо використовувати порівняння між живими тваринами, щоб дізнатися про наших спільних предків», – сказав професор молекулярної та клітинної біології Каліфорнійського університету в Берклі Даніель Рохсар.
Отримуйте новини в Telegram
Даррін Шульц з Віденського університету, який також брав участь у дослідженні, додав, що це відкриття «покладе початок кращому розумінню еволюції тварин».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами