Миші Алстона (Scotinomys teguina), які мешкають у тропічних лісах Коста-Ріки і Панами у Центральній Америці, вміють «співати». Регуляція цієї особливості мишей у їхньому мозку може допомогти у лікуванні людей, які пережили інсульт, пише Громадське.
Про це пише видання «Популярная механика» з посиланням на дослідження вчених з Медичної школи Нью-Йоркського університету у журналі Science.
Зазначається, що співати здатні лише самці гризунів, їхні «пісні» сумарно включають понад сотню вокальних «фраз», які вони комбінують у різних поєднаннях. Таким чином, тварини позначають місце свого проживання, оберігають його від агресії опонентів, і, ймовірно, використовують для приваблення протилежної статті.
Науковці спробували з'ясувати, які особливості будови мозку дають можливість гризунам «складати» музичні композиції і виконувати їх. Як результат, вчені виявили у мишей особливий відділ моторної кори, що відповідає саме за «вокал». З'ясувалось, що цей відділ розташований в передній частині моторної кори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сало - це сила. Вчені визначили продукт одним із 10-ти найкорисніших у світі
Щоб вивчити його роль у «співі», команда вчених впливала на мозок мишей, використовуючи пристрій, який охолоджував потрібну частину головного мозку під час виконання «пісень». Подібні механізми мозку мають також люди, пояснив старший автор дослідження Майкл Лонг.
«Ми повинні зрозуміти, як наш мозок формує усні висловлювання майже миттєво, використовуючи майже сотню м'язів, якщо ми хочемо розробити нові методи лікування для багатьох американців, у яких з цим є проблеми, часто через хвороби, такі, як аутизм або травми, такі як інсульт», — зазначив Лонг.
Також, на думку вчених, результати досліджень відкривають перспективи використання принципів роботи мозку цих мишей для проведення нейробіологічних дослідів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами