«Сьогодні до 8-10% дітей до 3-х років мають різні форми алергії на харчові продукти. Найчастіше (30–40% випадків) її проявом є явища атопічного дерматиту, у 8 % — астма, у 6% — анафілаксія, - розповіла Інформаційному агентству АСС Світлана Тарнавська, доцент кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ. - Якщо жінка в період годування вживає надлишок молочних продуктів, то бета-лактоглобулін, який міститься у коров`ячому молоці, у великій кількості виявляється і в грудному молоці, та може спричинити розвиток харчової алергії».
Для розвитку харчової алергії в дітей існують певні передумови. Так, в малюків на першому році життя відбувається контакт з великою кількістю антигенів, що на фоні зниження бар'єрних властивостей шкіри, слизових оболонок дихальних шляхів і шлунково-кишкового тракту зумовлюють схильність до старту алергічних захворювань.
«У дітей симптомами алергії на коров’яче молоко є зригування, нестійкі випорожнення з невеликою кількістю слизу, здуття живота, кишкові коліки, пітниця, стійкі попрілості, які не залежать від догляду, висипка на шкірі, риніти, кон’юнктивіти, фарингіти, бронхіти тощо, - продовжує Світлана Тарнавська. - Харчова алергія може бути причиною досить небезпечних системних реакцій, зокрема - вираженої гіпотензії, гострої серцево-судинної недостатності, фатальної чи загрозливої для життя анафілаксії».
Читайте ще: Перегляд мультиків під час їжі: які проблеми можуть з'явитися у дітей
Враховуючи, що алерген, який присутній у молоці жінки-годувальниці (перш за все молоко і молочні продукти), може потрапляти до дитини з грудним молоком, необхідним є дотримання матір’ю дієти.
«Матері призначають гіпоалергенну дієту, яка застосовується протягом усього періоду годування. Молочні продукти дозволені лише у вигляді кисломолочних напоїв, сметани, негострого сиру. Кількість круп та макаронних виробів, пшеничного хліба, цукру зменшується на 20-25%, солі – на 30%, - пояснює лікар. – Алергія у дитини - не привід відмовлятися від грудного вигодовування!».
Якщо у дитини, яка знаходиться на штучному (чи змішаному) вигодовуванні, виявлено непереносимість білків коров’ячого молока, то необхідно призначити харчування чи докорм спеціальними сумішами. Тобто необхідно замінити продукти на основі цільного молока на спеціалізовані гіпоалергенні суміші з частковим або повним гідролізом білків коров’ячого молока.
«Діти зі слабкою чутливістю до білків коров’ячого молока, як правило, добре переносять кисломолочні суміш – адаптовану суміш NAN кисломолочний, а також продукти на основі частково гідролізованого молочного білка: Хумана ГА1, Хумана ГА2, ХіПП ГА, - додає Світлана Тарнавська. - При виразних проявах алергії на білки коров’ячого молока використовують гідролізати – це суміші, приготовані за допомогою розщеплення білків на їх складові - Алфаре, Пепті-Юніор, Фрісопеп, Аліментум, Нутраміген, Прогетамін тощо. Необхідно відмітити, що використання сумішей на основі білків сої не завжди є панацеєю. Діти з алергією на білки коров’ячого молока в 30-40% випадків не переносять соєвий білок».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами