Про те, як же видобувають ікру та скільки доведеться за неї заплатити, і як не натрапити на підробку та контрабанду розповіли у відеосюжеті, пише МА АСС з посиланням на ТСН.
На одному з рибних господарстві неподалік Львова форель вирощують уже 20 років.
Для того, що узяти в неї червону ікру, власник підприємства виловлює рибину з басейну, натискає на черево рибини й посуд миттєво наповнюється кав'яром.
Отримуйте новини в Telegram
«Є матки високопродуктивні, які можуть давати літр ікри, а є матки які дають 200-300-400 грам. Ми їх відсортовуємо. Це не залежить від величини, є середні матки і вони дуже продуктивні», - пояснює він.
Далі ікру засолюють, а от форель, яку подоїли, відпускають в інший басейн, де вода - збагачена киснем.
Харчову ікру форель дає сім-вісім років. Її доять раз на рік. Скільки саме отримують за сезон - таємниця. Але власник господарства розкриває собівартість утримання однієї матки - 5 тисяч гривень. Відповідно й кав'яр недешевий.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
«Собівартість ікри висока через великі затрати на корми, на утримання, годівлю і заробітну плату працівникам. Тому кілограм ікри коштує 1800 гривень», - розповідає власник господарства.
Її продають уроздріб та гуртом.
На ринках перед новорічними святами червона ікра в асортименті: є й українська. Але переважно - імпортна. Маленька баночка найдешевшої коштує 95 гривень. Найдорожчий кав'яр - кети. Сто грамів - від 300 гривень. Найчастіше люди беруть на вагу.
Щодо цін - вони, запевняють продавці, цьогоріч зросли не надто - на 5-10%, але охочих купити поки що небагато. Продавчині сподіваються: все зміниться за кілька днів.
Так, найдоступніша червона ікра - це ікра форелі. Її середня вартість приблизно 2 тисячі гривень. Далі іде ікра горбуші - близько 2,5-3 тисячі гривень. І найдорожчою є ікра кети, яка коштує 3 і більше тисяч гривень.
Фахівці радять іще й обирати не надто солону. Інакше - може спровокувати набряки. Але, загалом, кажуть - ікра - дуже корисна. Однак, людям, схильних до алергій та дітям до трьох років - ікру краще не їсти взагалі.
За словами експертів, на вигляд ікринки мають бути однаковими, не мати різкого запаху. Баночка має бути промаркована і запакована герметично.
Для того, щоб напевно визначити справжню ікру - продукцію потрібно залити гарячою водою, або ж перекисом водню. Якщо це справжня ікра, має утворитися мутно-молочний розчин, який говорить про згортування білків.
Окрім підробки - можна натрапити й на контрабанду з Росії. За підрахунками експертів, такого кав'яру в Україну щороку незаконно завозять зо 250 тонн.
Тож експерти радять купувати тільки в перевірених виробників, зважати на ціну та пам'ятати, що неякісний продукт може загрожувати серйозним отруєнням.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами