Шкіра піддається впливу морозних вітрів і теплого сухого повітря приміщень, що разом створює різкий перепад температур. У свою чергу, сальні залози шкіри виробляють менше підшкірного жиру, відбувається порушення цілісності гідроліпідного бар’єру. Як наслідок, підвищується чутливість та вразливість, шкіра починає лущитися, червоніти і спричиняти відчуття дискомфорту. Про те, як доглядати за шкірою взимку Інформаційному агентству АСС розповіла Марина Гаєвська, кандидат медичних наук, доцент кафедри дерматовенерології БДМУ
Основні етапи догляду за шкірою не відрізняються від стандартних – це очищення, тонізування, зволоження і живлення. Але проведення кожного з цих етапів має певні особливості.
Через підвищену чутливість і вразливість епідермісу в холодну пору року, засоби для очищення (гелі для вмивання, міцелярна вода, та ін.) не повинні пересушувати шкіру.
Також не слід захоплюватися скрабами, користуватися ними рекомендовано значно рідше, ніж в теплу пору року. Корисно вмиватися водою контрастних температур, бо це покращує тонус і пружність шкіри.
Читайте також: Як врятуватись від переохолодження: поради медиків
Важливим для попередження захворювань шкіри є підтримання нормального рівня pH. Саме тому, необхідно надавати перевагу лосьйонам та тонікам для тонізування шкіри, що не містить спирту.
Крем повинен бути більш жирним, ніж у теплу пору року, містити в своєму складі компоненти, які утримують вологу, натуральні масла і антиоксиданти. Ефект крему або флюїду, можна посилити, використовуючи комплексний догляд – безпосередньо перед використанням крему наносьте сироватку. Це підвищує концентрацію та тривалість дії активних речовин, покращує їх проникнення в глибокі шари шкіри.
Крем слід наносити тонким шаром, щоб шкіра могла дихати крізь нього. Якщо він буде надто товстим, зранку можуть з'явитися набряки та почервоніння. Під час нанесення варто чітко дотримуватися схеми. Інакше шкіра розтягуватиметься, швидше старітиме, а ефекту від засобу не буде. Крем наносимо рухами від середини підборіддя - до мочок вушних раковин, від кутів рота - до середини мочок, від крил носа - до скроневих западин, зверху вниз - по спинці і бічних поверхнях носа, від середини лоба - до скронь.
Основне правило догляду за шкірою взимку – наносити крем за 40 хвилин до виходу на вулицю. Важливо, аби крем повністю ввібрався у шкіру. Якщо нанесли забагато крему – промокніть шкіру паперовою серветкою, вона вбере все зайве. Якщо залишити цей зайвий шар, він може кристалізуватися на морозі і призвести до утворення мікротріщин.
- Використовуйте лише легкі скраби. Більшість з них руйнують пошкоджений верхній шар епідермісу. Щоб м’яко очистити обличчя від мертвих клітин та одночасно не лишитися дорогоцінної вологи, обирайте легкий скраб, створений саме для сухої шкіри.
- Відмовтеся від засобів, що містять лаурилсульфат натрію. Цей компонент здатний видаляти вологу з поверхні шкіри. Тому добре вивчайте етикетку перед тим, як придбати косметичний продукт.
- Двічі на тиждень використовуйте зволожувальну маску. Вона допомагає знизити подразнення, почервоніння та лущення й насичує шкіру додатковою вологою.
- Вирішіть проблему сухого повітря у приміщенні. Сухе повітря (взимку – від батареї) призводить до сухості шкіри. Тому радимо використовувати зволожувач повітря, робота якого направлена на збереження необхідного рівня вологи.
- Приділіть особливу увагу шкірі навколо очей. Шкіра у цій області дуже тонка та чутлива, тому швидко стає сухою. Користуйтеся зволожуючим кремом для повік кілька разів на день.
Не забудьте піклуватися про свої губи в зимові морозні дні, адже, зазвичай страждає шкіра відкритих ділянок тіла, а чутлива шкіра губ від впливу низьких температур може дуже швидко потріскатись.
На жаль, губна помада не забезпечує достатній захист від морозу. Замість неї перед виходом на морозне повітря використовуйте спеціальний бальзам для губ.
Про стан шкіри необхідно піклуватись не лише зовні, а й зсередини. Частою помилкою є порушення питного режиму, тому рекомендовано випивати не менше 1,5 літрів води в день, а також не забувати про вітаміни, фрукти та овочі:
- Морква (має антиоксидантну дію, яка бореться з ознаками старіння і запобігає появі зморшок),
- Авокадо (сприяє нормальному формуванню гідроліпідного захисного шару шкіри).
- Броколі (містить велику кількість вітамінів, мінералів і антиоксидантів, роблять шкіру пружною).
- Риба та морепродукти (сприяє покращенню кровопостачання шкіри, є відмінною профілактикою йододефіциту – ще однієї причини сухості шкіри).
Правильний догляд, спосіб життя і здорове харчування допоможуть завжди залишатися вашій шкірі здоровою незалежно від пори року!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами