"По-перше, перед довготривалою дорогою треба добре виспатися — мінімум вісім годин, — розповідає Володимир Караваєв, заступник голови координаційної ради Загальнонаціонального форуму безпеки дорожнього руху.— По-друге, кожні дві години руху водій має робити перерву, хоча б на 5 хвилин. Слід пройтися, розімнути ноги.
Будь-які фізичні вправи допоможуть позбутися сонливості.Також водієві може допомагати пасажир.
Співрозмовник не дасть заснути, головне, аби не надто відволікав увагу водія.
Багато хто вважає, що кава допомагає збадьоритися, хоча досвідчені водії добре знають ефект "20-ї хвилини". Випивши каву, спершу відчуєте бадьорість, однак через 20 хвилин вам захочеться спати".
Читайте також: Названо оптимальний час для сну.
Наприклад, у США на узбіччях автобанів розташовані великі бочки з водою, — додає Дмитро Беспалов, експерт з транспортного планування. — Навіть якщо водій заснув за кермом, вдаряючись у них, він мінімізує ризик трагічних наслідків. В Україні ж водій, який засинає за кермом, фактично, не має шансів на порятунок. Дорожня інфраструктура України узагалі сприяє ДТП. Окрім цього, в інших країнах світу є спеціальні місця для відпочинку водіїв. У нас таких лише декілька, і вони в жахливому стані".
Джерело: Експрес