«Ротова порожнина є початковим відділом травного тракту. Саме звідси до організму потрапляють поживні речовини разом з їжею. Однак, в ротовій порожнині є велика кількість мікроорганізмів, які разом з їжею утворюють м’який зубний наліт. Під дією мінералів і солей, які є в слині, м’який наліт мінералізується, стає твердим, утворюючи зубний камінь. При появі під’ясенного каменю в яснах відбуваються зміни: руйнується зв'язка зуба, паралельно починає розсмоктуватись кістка навколо зуба, зуб стає рухомий. В роті з’являється характерний неприємний запах. Такі зміни дають бактеріям можливість проникати в кров’яну системи та розповсюджуватись по всьому організму, - пояснює Віктор Батіг, завідувач кафедри терапевтичної стоматології БДМУ. - Проникнення бактерій в кров може спричинити появу хронічних захворювань різних органів та систем. Щоб запобігти цьому необхідно дотримуватися правил гігієни порожнини рота».
Лікарі – стоматологи поділяють гігієну ротової порожнини на професійну, яка проводиться в клінічних умовах та особисту, яка проводиться вдома. Професійна гігієна полягає в усуненні над- та під’ясенних твердих зубних відкладень, а також видаленні м’яких зубних нашарувань спеціальними апаратами, щіточками, гумками і пастами. Рекомендовано проводити цю процедуру двічі на рік.
"Догляд за ротовою порожниною вдома полягає у використанні різних засобів, які були створені в процесі розвитку стоматологічної гігієни. Це - зубні щітки, пасти, гелі, ополіскувачі, зубні порошки та гумки тощо, - розповідає Юлія Кільмухаметова, асистент кафедри терапевтичної стоматології БДМУ. - Стоматологи рекомендують проводити чищення ротової порожнини двічі на день - зранку та ввечері.
Зубні еліксири – гігієнічні засоби, які застосовують для полоскання порожнини рота після чищення зубів або споживання їжі. Вони мають антисептичну та дезодоруючу дію. Ополіскувачі, на відміну від еліксирів, майже не містять етилового спирту. До їх складу входять практично ті ж активні речовини і з такими ж властивостями, що й еліксири. Їх застосовують для полоскання без розведення».
Фахівці кажуть: Позитивний вплив мають жувальні гумки, які механічно очищуть зуби від залишків їжі, м’яких зубних нашарувань та стимулюють слиновиділення.
При дотриманні правил гігієни ротової порожнини рот виглядає здоровим, а подих - свіжим та приємним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 4 міфи про естетичну стоматологію
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами