Про корисні властивості граната говорив у своїх знаменитих трактатах ще персидський вчений, філософ і лікар Авіценна (980 – 1037), пише ZIK
Особливо корисний гранат при анемії, тобто недокрів’ї. Лікарі говорять, що дефіцит заліза в організмі можна здолати за доволі короткий термін, випиваючи щодня тричі, перед основними прийомами їжі, по півсклянки гранатового соку.
Також гранат є прекрасним профілактичним засобом проти застуди. Його сік має протизапальну і жарознижувальну дію, допомагає вивести з організму токсини і є помічним при болях у горлі, зокрема – при ангіні. А щоб попередити ГРЗ, варто кожного дня з’їдати по половинці граната.
Помічний гранат і при серцево-судинних захворюваннях, позаяк містить у достатній кількості вітаміни РР і С, також – калій, відтак попереджає атеросклероз, сприяє зниженню ламкості судин, допомагає нормалізувати артеріальний тиск.
Читайте також: Медики радять їсти фрукт, у якому йоду більше, ніж в морепродуктах
Крім того, фахівці говорять про антистресовий ефект гранатового соку.
А ще – що гранат захищає суглоби, тому корисний людям, що страждають на остеоартрит та поліартрит. Пов’язано це з тим, що компоненти, які входять до складу цієї ягоди, пригнічують дію ферменту, котрий руйнує хрящову тканину.
Стоматологи наголошують на антибактеріальній дії гранатового соку і радять регулярно споживати гранат для попередження утворення зубного каменю, що, як відомо, знижує ризик запалення ясен. Але попереджають, увага!, що гранатовий сік треба розбавляти водою, позаяк різноманітні кислоти, що містяться у ньому, можуть руйнувати зубну емаль. Перед споживанням такого соку бажано з’їсти шматочок твердого сиру, аби «змастити» зуби (бо сир – жирний), а після пиття бажано прополоскати ротову порожнину водою, щоб виполоскати залишки «гранатових» кислот.
Зазначається, що гранатовий сік протипоказаний людям із підвищеною кислотністю шлунка та виразковою хворобою (шлунка і 12-палої кишки) Також сік із граната не рекомендують особам, що потерпають від закрепів, геморою та тріщин у задньому проході.
Тому перед тим, як вдаватися до такої сокотерапії, порадьтеся з лікарем.
Вам буде цікаво: Які сезонні фрукти та овочі вбережуть від грипу: відповідь лікаря
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами