Як приємно у спекотний день опинитися біля фонтану, який б’є струменями води вгору, що потім водоспадом падають донизу. Іноді так і хочеться пірнути у прохолоду, побризкатися, умити обличчя, пише ІА АСС з посиланням на Факти ICTV.
Та чи можна це робити у міських фонтанах?
«Категорично не можна, – попереджає лікар-терапевт Марина Єріна. – Вода у фонтанах не очищується, не дезінфікується, у них купаються і п’ють собаки, птахи, безхатченки. У воді фонтанів живе безліч збудників важких хвороб: ентеровірусні інфекції, різноманітні кишкові інфекції, збудники шкірних захворювань, менінгіту, гепатиту А, черевного тифу».
Якщо ви потрапили у фонтан, скоріше вимийте під проточною водою тіло. Краще, якщо ви помиєтеся з милом.
У місцях скупчення людей завжди багато міських птахів: голубів, горобців, ворон. Вони шукають залишки їжі, одночасно, пролітаючи над фонтаном, «бомблять» його своїм послідом, у якому є й глисти, і збудники інфекційних хвороб. Все це розчиняється у воді, яка змінюється не так часто, як нам здається.
Отже, якщо на шкірі у людини є мікротріщинки (а вони є завжди), то через них до організму потраплять стафілококи, стрептококи та інші мікроорганізми.
Дощі несуть у фонтан весь бруд і пил, що є в повітрі великих міст. Отже, у ньому накопичуються солі важких металів, сажа. На відміну від природної водойми, фонтан не самоочищається.
Увесь цей бруд відкладається на дні фонтану, і воно стає слизьким. А відтак на ньому можна послизнутися і впасти, отримавши травму. Якщо вдаритися головою, то можна навіть на якусь мить втратити свідомість і захлинутися.
Якщо фонтан підсвічується – не виключена й електротравма.
Тому користуйтеся можливістю вдихати вологе, прохолодне повітря поруч із фонтаном, отримуйте естетичну насолоду від його краси, але не заходьте у нього, не вмивайтеся там, і не пийте із нього.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами