Як зробити так, щоб знайомство з стоматологом не стало стресовою ситуацією для дитини, розповіли лікарі-стоматологи: Оксана Годованець, професорка, завідувачка кафедри стоматології дитячого віку БДМУ та Ірина Марчук, асистентка кафедри.
Стоматологічна історія та здоров’я зубів малюка в майбутньому буде напряму залежати від попереднього досвіду, зазначають лікарі, тому варто докласти зусиль, щоб все пройшло вдало.
"Насамперед, перше знайомство з лікарем має бути запланованим та пройти у дружелюбній обстановці. Звертання за допомогою, коли щось турбує, може ускладнити ситуацію і дещо зіпсувати враження дитини від походу до лікаря. Найкраще цю зустріч здійснити до першого року життя, таким чином у дитини буде формуватися хороша звичка, вона звикатиме до свого спеціаліста", - переконані фахівці.
Лікарі-стоматологи радять батькам не приховувати, куди вони йдуть з малечею.
"Буде чудово, якщо за тиждень чи декілька днів починати розповідати про те, що чекає на малюка, хто такий лікар-стоматолог. Для кращого сприйняття ситуації можна пограти в гру, де головні герої лікар та пацієнт, або ж показати серію мультфільмів про зустрічі з зубною феєю. Важливим моментом є підготовка і самих батьків до прийому. Батьки, якщо у вас наявна стоматологічна фобія, дитина буде відчувати ваш стан і невмотивовано боятиметься цього походу", - наголошують медики.
За словами лікарів, у жодному разі не можна утримувати дитину в кріслі силою та проявляти агресію. Це руйную психіку та формує страх перед відвідуванням стоматолога на все життя.
"Не можна впадати в паніку та істерику разом з малечею, не варто піддаватися ситуації. Можливо, для нашого маленького пацієнта, одного адаптаційного візиту замало і варто провести декілька зустрічей. Рекомендовано під час першого візиту познайомитися з новим оточенням, наступного разу - закріпити позитивне відношення дитини проведенням професійної гігієни, а вже під час третього візиту до лікаря-стоматолога починати лікування", - розповідають лікарі.
Для цього в сучасному світі існують методи лікування, котрі впливають на свідомість пацієнта, пояснюють фахівці. Седація – мінімальне пригнічення свідомості, пацієнт може контролювати все, що відбувається, свої дії, мову і т.д. Найчастіше для цього застосовують закис азоту – кисневу седацію. Завдяки цьому методу лікар може виконати більш якісну і об’ємну роботу, пацієнт більш спокійний, не відчуває стресу та страху. Таке лікування комфортне і для лікаря, і для дитини.
"Якщо таки вік нашого пацієнта надто юний або ж не вдалося взагалі знайти контакт, можливе лікування в умовах наркозу (медикаментозний сон із загальним знеболенням, контролем роботи всіх важливих органів). Все таки найкраще – це не боротьба з проблемою, а її профілактика, тому, систематичне відвідування стоматолога сформує у дитини образ не "страшного лікаря", який робить боляче, а "феї" чи "друга", до якого йдуть в гості почистити зубки", - кажуть лікарі-стоматологи.
Нагадаємо, що сьогодні, 9 лютого, лікарі-стоматологи відзначають своє професійне свято.
Читайте також: Як підтримати імунітет у зимовий період
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами