Весь процес записували на відео для подальшого аналізу, ролики доступні на сторінці публікації наукової роботи в журналі Physics of Fluids Американського інституту фізики (AIP). Про це пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
В експериментах відтворили найрізноманітніші умови - з одягненою маскою і без, - а також розташували співрозмовників у найбільш поширених для сфери послуг позах.
Для візуалізації мікроскопічних крапельок вологи застосували просту, але досить оригінальну та ефективну техніку. Піддослідні вдихали аерозоль з вейпа і вимовляли слово - традиційне японське ділове вітання (onegaishimasu).
Читайте також: COVID-19 не страшний: у Єгипті розробили офіс з герметичними робочими місцями (ФОТО)
Повітря, яке вони видихали, підсвічували лазером, який відбивався від крапель гліцерину та пропіленгліколю. Це дозволило наочно продемонструвати, як потоки повітря виходять з рота і носа людини, яка говорить.
Японські дослідники імітували типові ситуації, де необхідна тісна взаємодія двох людей лицем до лиця.
Експерименти проводили як з використанням масок і лицьових щитків, так і зовсім без них.
Як показує візуалізація лазером, найгірше йдуть справи, коли люди не закривають рот і ніс маскою - тоді вірусні частинки безперешкодно розлітаються навколо з великою швидкістю.
Отримуйте новини в Telegram
Наявність маски значно покращує ситуацію, потоки повітря з мікрокрапельками облягають обличчя і голову говорить, що тепліше навколишнього середовища, і потім несуться вгору. Щоправда, згодом вони все одно осідають і можуть потрапити на людину, якщо вона знаходиться нижче. Щщиток добре охороняє клієнта або пацієнта від дихання лікаря або косметолога (перукаря). Але все одно кількість мікрокрапель, які зависають у повітрі між двома людьми, залишається досить великим. Відтак, краще уникати будь-яких близьких контактів без гострої необхідності, цитує статтю Naked Science.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами