Ні для кого не секрет, що у людини її відсоткове співвідношення води в організмі складає близько 65 %, а в малюків – 75%. Вчені стверджують, що без їжі людина зможе прожити і два місяці, а без води не проживе і 5 днів.
При втраті 2 % води людина відчуває спрагу, при втраті 6-8 % може втратитись свідомість, а при 10 % - з’являються галюцинації, людина не може нічого ковтати. Втрата 10-20 % води для людини - небезпечна для життя. Тож можна стверджувати, вода, яку ми п’ємо, може стати ліками для нас.
Якщо людина не споживає достатньої кількості рідини, її організм починає давати збої. Знижується працездатність, посилюється втома, порушується процес травлення та обміну речовин. Регуляція теплообміну і підтримка температури тіла теж неможлива без води.
Читати ще: Смачні страви, які можна приготувати у піст.
Але скільки ж потрібно випивати води в день? Рекомендують пити приблизно 2,5-3 л. на день, але враховуючи, що з їжею людина споживає близько 1,5-2 л. води, плюс різні напої: кава, чай чи сік. Тож в середньому потреба в питній воді складає 1-1,5 л. на добу. Як і коли встигнути випивати необхідну кількість води?
В результаті, вода – дієвий спосіб уникнути каменів у нирках. Вона регулює температуру тіла та робить шкіру свіжою та еластичною. Персональні тренери та дієтологи постійно рекомендують пити більше води, адже вона сприяє схудненню та пришвидшує метаболізм, що в результаті зменшує жирові накопичення і знижує вагу. Часто стверджують, якщо хочеться з’їсти зайве, краще випити води.
Завдяки воді організм очищає себе та виводить шкідливі продукти обміну разом із сечею та потом. Тож важливо приділяти багато уваги тому, що ми п’ємо. Адже звичайними солодкими напоями воду не заміниш. А недоочищена вода та вода «з під крану» може привести до різного роду захворювань та збоїв в організмі.
Без води нормально не може функціонувати будь-який живий організм. Завжди потрібно розуміти її важливість для здоров’я та гарного вигляду. Приділяйте увагу тому, що ви п’єте, та зробіть усе можливе, щоб вода була чистою та повноцінною.
Автор: Крістіна Піцул
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами