Читання приділяють досить багато часу навіть відомі у всьому світі мільярдери Гейтс і Баффет - це робити може кожен. Крім розширення кругозору, книжки дарують нам натхнення і допомагають знаходити нестандартні рішення в різних ситуаціях.
Пересічна людина за рік читає 2-5 книг, що звичайно краще, ніж нічого, але ж можна читати таку кількість за тиждень, знаючи певні секрети і зробивши читання своєї постійної звичкою.
8 секретів регулярного читання
План. Як правило, список книг, які хочеться прочитати, поповнюється набагато швидше, ніж скорочується. Варто розбити його по місяцях і тижнях, щоб чітко розуміти, яку книгу і за який період часу потрібно прочитати, і негайно приступати до справи.
Вибір книги. Намагайтеся вибирати для читання ті твори, які дійсно вам цікаві. Якщо після прочитання перших 50 сторінок література наганяє тугу, то навряд чи далі вона стане більш захоплюючою.
Розподіл слона на частини. Щоб прочитати одну книгу необхідно приділяти їй приблизно 45 хвилин в день. Думаєте це занадто багато? Спробуйте читати по 15 хвилин вранці, в обідню перерву і перед сном. Як варіант можна ділити кількість сторінок у книзі на кількість днів тижня, такий прийом також допоможе розділити вашого слона - для повного прочитання твору середнього обсягу достатньо всього 50 сторінок в день.
Читати також: Журі Букерівської премії назвали п'ять кращих книг за 50 років
Розклад дня. Варто включити читання в список щоденних справ, і навіть призначити для нього спеціальний час, тоді ймовірність того, що вдасться сісти за книгу, помітно збільшується. Можна навіть поставити собі спеціальне нагадування на смартфоні.
Зосередженість. Знайти час на книги стане набагато простіше, якщо скоротити його витрати на інші активності - наприклад безладне перегортання соцмереж і статей в інтернеті.
Змагання. Змусити себе читати регулярно допоможе публічну обіцянку. Приєднайтесь до одного з онлайн-Челлендж або опублікуйте обіцянку читати по одній книзі в тиждень на сторінці в соціальній мережі, і відкрутитися буде набагато складніше. Оголошене самому собі покарання і заохочення посилюють мотивацію.
Щоденник. Існують спеціальні ресурси, призначені для ведення читацького щоденника. З їх допомогою можна бачити прогрес, зберігати цитати з поточної книги і ділитися своїми інсайтами, отриманими після прочитання з іншими.
Альтернативні варіанти. Багато хто використовує для читання вільний час по дорозі на роботу і додому. Якщо ви їздите за кермом, читати паперові видання не вийде, проте можна замінити їх аудіокнигами. У такому випадку навіть час в пробках буде проходити з користю.
Швидкочитання. Навик читання по діагоналі дуже корисний, коли необхідно освоїти великий обсяг інформації. Для початку можна спробувати опускати з тексту службові слова і швидко визначати зміст змісту цілих абзаців. Складні місця можна перечитувати стандартним способом.
Звичка регулярного читання - відмінне тренування для мозку, вона удосконалює мислення, підвищує здатність до навчання, робить лист більше грамотним, а мова багатою.
Читати ще: Півгодини читання в день збільшує тривалість життя -науковці
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами