Головний мозок має межу працездатностi, яка знаходиться у прямiй залежностi вiд вiку. Чим менша дитина, тим швидше вона втомлюється. І ця втома знімається тільки сном. Тож сон нормалізує нервову систему, зміцнює імунітет і допомагає засвоїти нову інформацію, що дитина пізнала впродовж дня.
- У сім’ях, де є немовля, середня тривалість безперервного сну дорослого становить 5 годин 45 хвилин. Доведено, що недостатність сну не тільки негативно позначається на здоров’ї батьків, але й часто впливає на стосунки між ними. Виявляється, що однією з причин є небажання малюка спати окремо: тільки 55-65% дітей навчені спати у своєму ліжечку чи в окремій кімнаті, інші ж сплять у ліжку із батьками, хоча педіатри не рекомендують цього робити, - розповідає Олена Макарова, доцент кафедри догляду за хворими та вищої медсестринської освіти БДМУ.
Медик порадила, що робити, якщо малюк ніяк не засипає:
Читайте ще: Бачити сни - корисно для здоров`я
Батьки завжди хочуть знати, скільки часу їхня дитина має спати. Ось орієнтовний графік:
- новонароджена – 18-20 годин на день;
- три тижні – 15-18 годин на день;
- шість тижнів – 15-16 годин на день;
- 4 місяці – 10-12 годин нічного сну + 2 короткі упродовж дня, приблизно по 2 години кожний ;
- 6 місяців – 10-11 годин нічного сну + 2 короткі упродовж дня, приблизно по 2 години кожний ;
- 9-18 місяців – 10-11 годин нічного сну + 2 короткі упродовж дня, приблизно по 1-2 годині кожний.
- Пам’ятайте, що у кожної дитини - індивідуальні особливості сну, і тільки батьки можуть знати точно, скільки годин відпочинку у день потрібно саме їхньому малюку, - зазначає Олена Макарова. – Щоби дитина швидше заснула і спокійно спала, не залишайте увімкнутим нічник чи світло в сусідній кімнаті, нехай звикає вночі спати в темряві та не боятися її. А ще кладіть малюка в ліжечко, поки він не заснув – так він проспить довше. Пам`ятайте, що здоровий сон – запорука здоров`я і дітей, і їхніх батьків.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами