«Треба пам’ятати, що є елементарні правила безпеки, яких треба дотримуватись, щоб відпочинок не закінчився в інфекційному стаціонарі. І цього разу мова йде не про коронавірус - відкриті водойми не вважаються джерелом передачі нової коронавірусної хвороби. На цей раз про лямбліоз, лептоспіроз, ротавірус, гепатит А, холеру, шигельоз, сальмонельоз і навіть черевний тиф. Ці інфекції можна «підчепити», купаючись у забруднених водоймах», - зазначив Ляшко.
Щоб не захворіти, для відпочинку треба обирати водойму та пляж із відповідним дозволом; не пити воду із водойми, не мити в ній овочі та фрукти; не купатися при наявності пошкоджень шкіри, ГРВІ; не ковтати під час купання воду з водойми; не вживати алкоголь, не купатися у водоймах з домашніми тваринами і там, де плавають качки.
Читайте також: На пляжах Буковини перевірили якість води
Симптоми можливого інфікування можуть виявитися майже відразу, але іноді це відбувається через кілька днів або навіть через пару тижнів після купання у водоймі.
За словами Ляшка, небезпечними симптомами є свербіж, висипання на шкірі та слизових, виділення зі статевих органів, диспепсичні розлади, підвищення температури. У цих випадках треба терміново звернутися до лікаря.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами