Геморой – це захворювання, при якому вени прямої кишки або анального каналу розширюються та формують болючі вузли. Патологія супроводжується запаленням, кровотечами та дискомфортом. Окрім медикаментозних засобів від геморою використовуються інші методи. Один із них – лазерна терапія геморою.
Видалення лазером гемороїдальних вузлів можна пройти у медичному центрі «ВІН Клінік Дніпро». Проктолог у Дніпрі лікує патологію із застосуванням лазера та мінімальним ушкодженням тканин.
Геморой виглядає як збільшені, запалені або вузли, що випадають в області анального каналу. Патологія може супроводжуватися почервонінням, набряком та кровоточивістю. Основна причина виникнення геморою – застій крові у венах анального каналу та прямої кишки, що викликає їх збільшення та запалення. Інші причини геморою:
- малорухливий спосіб життя;
- хронічні запори;
- гормональні зміни;
- частий підйом ваг;
- зайва вага;
- незбалансоване харчування з нестачею клітковини.
Провокуючими факторами виникнення гемороїдальних вузлів також бувають хронічні захворювання (гіпертонія, варикозне розширення вен, захворювання печінки – цироз), підвищений внутрішньочеревний тиск та генетична схильність до слабкості судинних стінок. Геморой у жінок часто виникає у період вагітності та пологів через підвищений тиск на тазові вени. Симптоми геморою – печіння в зоні анального отвору, набряк та ущільнення в анальної області, кров при дефекації.
Зовнішній геморой характеризується збільшенням венозних вузлів навколо анального отвору, помітних візуально. Внутрішній геморой формується у сфері прямої кишки і перших етапах може проявлятися болями, залишаючись непоміченим.
Лікування геморою лазером у Дніпрі – малотравматична операція. Переваги операції лазером при геморої:
- не потрібна госпіталізація;
- не пошкоджується слизова оболонка або епітелій прямої кишки;
- не потрібен загальний наркоз (достатньо лише місцевого знеболювання);
- терміни відновлення набагато менші порівняно з операцією.
Лазер при геморої впливає виключно на уражені тканини, не торкаючись здорових ділянок. Процедура проходить швидко і безболісно (лікування геморою можливе за одну годину). За дотримання рекомендацій проктолога геморой проходить без рецидивів.
Щоб видалити геморой лазером, потрібно підготуватися до операції. Спершу необхідно проконсультуватися у проктолога, пройти діагностику стану прямої кишки.
Підготовка до видалення зовнішнього та внутрішнього геморою лазером включає відмову від їжі за шість – вісім годин до хірургічного втручання. За один - два тижні до операції за погодженням з лікарем потрібно виключити антикоагулянти та інші препарати, які можуть порушити згортання крові. Напередодні операції необхідно провести очисну клізму.
Геморой видаляють лазером у кілька етапів. Етапи лазерної вапоризації геморою:
1. Пацієнт лягає у спеціальне крісло.
2. Проводиться місцева анестезія.
3. Лазерний промінь впливає на гемороїдальні вузли (під підставою припікаються зовнішні, після візуалізації прямої кишки аноскопом – внутрішні).
Після оперативного лікування геморою лазером вузла залишається фіброзне освіту. Воно гоїться без значних болів.
Після терапії лазером геморою, що випав, тканини швидко гояться без утворення грубих шрамів. Пацієнт повертається до повсякденного життя за п'ять – сім днів після процедури.
Після припікання геморою лазером важливо дотримуватися дієти. Дієта при геморої повинна бути з високим вмістом клітковини (сухофрукти, насіння чіа та льону, горіхи, бобові, листові зелені овочі, висівки, цитрусові). Потрібно уникати гострих, жирних продуктів. Рекомендується зменшити фізичні навантаження.
Щоб не довелося заново лікувати геморой, необхідно вживати більше овочів, фруктів, цільнозернових продуктів. Профілактика геморою:
- регулярно спорожняти кишківник без напруги;
- уникати тривалого сидіння та фізичних навантажень;
- стежити за стільцем, щоб уникнути запорів.
Щоб нормалізувати роботу кишківника, запобігти запорам, важливо включити в меню клітковину, пити не менше півтора – двох літрів води на день. Споживання рідини має бути рівномірним протягом дня. Необхідно менше вживати гострі, жирні продукти та алкоголь.
*На правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами