Незабаром українці святкуватимуть Різдво Христове – одне з найважливіших християнських свят. Цього року його відзначатимуть 25 грудня, пише Медіа агентство АСС.
На Святвечір готують лише пісні страви, їх повинно бути дванадцять — за кількістю апостолів та місяців у році. Однією з традиційних страв на велике свято Різдва Христового є кутя. Це відварені у воді зерна з медом. Однак вона буває різного виду і, в залежності від свята, по-різному готується.
Також на стіл кладуть пісні вареники - з картоплею, капустою або грибами. Голубці, борщ, рибу, пампушки, різноманітні соління, а також пісні салати.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Страви їдять ложками. На столі має бути зайва тарілка, столове приладдя і пустий келих для тих з родини, хто не дочекався цієї Вечері. Свічка має горіти увесь Святвечір, поки не згорить.
На різдвяні свята припадає період зимового сонцестояння, коли день перемагає ніч, сонце — пітьму, а добро долає зло. На думку народознавців та етнографів, саме ці уявлення відіграли неабиякий вплив на формування українських традицій Святвечора.
Вважається, що у надвечір’я Різдва наші пращури нічого не їли аж до самого вечора. І лише з першою зорею на небі, яка, за біблійними переказами, несе благу звістку про народження Ісуса Христа, українці розпочинали святкову трапезу.
Дивіться нас на YouTube
У тих населених пунктах України, де краще збереглися давні звичаї, до початку вечері господар родини разом із сином заносили до будинку снопа пшениці або жита. Цей сніп ще називають дідухом, колядою або дідом. Вважається, що він уособлює добробут та злагоду у родині.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами