Половина українських пільговиків потрапила під сумнівність для Міністерства фінансів у питанні надання їм виплат, повідомляє в середу, 4 березня, УП з посиланням на відповідь відомства.
Зазначається, що загалом за минулий рік було перевірено 24,5 мільйони осіб.
"У 2019 році верифікацією було охоплено 8,8 мільйона одержувачів житлових субсидій і членів їхніх сімей, 10,2 мільйона пільговиків і членів їхніх сімей, 5,5 мільйонів одержувачів допомог і членів їхніх сімей.
За результатами верифікації Мінфіном підготовлено 12,9 мільйона рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, для додаткової перевірки інформації, що містить невідповідності, у тому числі: 6,2 мільйона рекомендацій щодо пільг, 3,9 мільйона - щодо субсидій і 2,8 мільйона - щодо соцдопомоги", - відповіли в міністерстві на запит.
Читати ще На Буковині листоноша привласнила понад 50 тисяч гривень субсидій клієнтів
Тільки за жовтень 2019 року був підтверджено 14 737 випадків неправомірних виплат на суму 27,4 мільйона гривень, яка підлягає поверненню в бюджет.
Зокрема повинні бути повернуті назад у бюджет 13,7 мільйона гривень субсидій, 2,6 мільйона гривень пільг і 11,1 мільйона гривень соцдопомоги.
Найпоширеніші порушення у пільговиків - наявність незадекларованого майна, транспортних засобів, земельних ділянок, здійснення ними цінних покупок або оплати послуг на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.
Ще виявлено махінації з "мертвими душами".
Перевірки нарахувань Мінфін здійснює на підставі закону Про верифікацію і моніторинг державних виплат.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами