Згідно з угодою, яку 31 липня ратифікував парламент Молдови, уряд України профінансує технічне проєктування та будівництво мосту (а також будівництво необхідної інфраструктури) на своїй території, а уряд Молдови — на своїй.
За інформацією Держадміністрації доріг Молдови, довжина мосту становитиме 641 метр. На ньому будуть дві смуги руху, дві смуги безпеки, дві велосипедні доріжки, дві пішохідні доріжки та естакада близько 667 метрів з українського боку.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Довжина опор у деяких частинах мосту сягатиме 40 метрів, а пропускна спроможність становитиме близько 5 тисяч автомобілів на добу.
Очікується, що міст здадуть в експлуатацію 2025 року.
Угоду про будівництво такого моста Україна та Молдова підписали ще в червні. Тоді зазначалося, що міст стане ключовою ланкою транспортного коридору між Києвом та Кишиневом.
Також, як запевняли в Мінінфраструктури України, завдяки мосту українські експортери отримають найкоротший шлях із центру України до країн Центральної та Південно-Східної Європи в обхід окупованого росіянами «Придністров’я».
Ямпільський міст стане альтернативою поромній переправі на прикордонному переході «Ямпіль — Косеуць», яка не працює впродовж кількох років. А ще міст дозволить розвантажити міжнародний пункт пропуску «Могилів-Подільський — Отач», через який проходить практично весь транспортний потік між Україною та Молдовою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами