Спілкування глав держав тривала близько двох годин. Як зазначив український президент, зустріч із американським колегою відбулася в продуктивній і конструктивній атмосфері. Про це пише Інформаційне агентство АСС з посиланням на офіційне Інтернет-представництво Президента України.
«Я вважаю, що зустріч була у нормальній, продуктивній, не в постійно сонячній атмосфері, а в чоловічій розмові», – сказав Глава Української держави під час спілкування зі ЗМІ у Вашингтоні після переговорів із Президентом США.
Наші новини є у Facebook
Володимир Зеленський зазначив, що почув від Джозефа Байдена позитивну оцінку реформ, які реалізуються в Україні.
За словами Президента України, значну увагу під час розмови було приділено питанню членства нашої країни в НАТО. Лідер США підтримує євроатлантичну інтеграцію України, втім конкретних термінів приєднання до Альянсу названо не було.
Володимир Зеленський зауважив, що під час зустрічі з Джозефом Байденом особлива увага приділялася питанню тимчасово окупованого Криму. За його словами, Сполучені Штати позитивно оцінили створення Кримської платформи. Глава української держави також зазначив, що запропонував залучити США на рівні Президента до процесу мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.
Крім того, під час перемовин обговорювалися загрози від реалізації проекту «Північний потік – 2». За словами Володимира Зеленського, Україна отримала важливі гарантії від Джозефа Байдена стосовно того, що у разі виникнення загроз для енергетичної безпеки України з боку Російської Федерації чи інших сторін проекту Сполучені Штати гарантують запровадження санкцій проти «Північного потоку – 2».
Фото: Офіційне Інтернет-представництво Президента України.
Відтак, Офіс Президент України оприлюднив на своєму сайті Спільну заяву щодо стратегічного партнерства України та Сполучених Штатів Америки.
У ній, зокрема, йдеться про поглиблення стратегічного співробітництва у сфері оборони, підтримку євроатлантичних прагнень України, надання нашій державі безпекової допомоги, реформування судової системи та боротьбу з корупцією в Україні, енергетичну безпеку, підтримку українського народу у протидії пандемії COVID-19 тощо.
Україна та Сполучені Штати завершили підготовку Стратегічної оборонної рамкової угоди, яка створює основу для посилення стратегічного співробітництва України та США у сфері оборони та безпеки та просування спільних пріоритетів, у тому числі впровадження реформ у сферах оборони та оборонної промисловості, поглиблення співпраці у таких сферах, як чорноморська безпека, кібербезпека, обмін розвідувальною інформацією та протидія російській агресії.
Сполучені Штати оголошують про новий пакет безпекової допомоги в обсязі 60 мільйонів доларів, що включає бронебійні системи «Джавелін» та інше оборонне летальне й нелетальне обладнання, яке дасть змогу Україні більш ефективно захищати себе від російської агресії. Починаючи з 2014 року Сполучені Штати виділили 2,5 мільярда доларів на підтримку української армії, включно з 400 мільйонами доларів, які були надані Україні лише цього року.
Спираючись на ухвалення законодавства про реформу судової системи, Україна планує реформувати свій судовий сектор відповідно до найкращих міжнародних практик. Водночас Україна має намір розбудовувати успішно створену незалежну антикорупційну інфраструктуру для реалізації життєво важливих ініціатив, які захищають незалежність та покращують ефективність цих інституцій у викорененні корупції та притягненні до відповідальності корумпованих осіб. Ці кроки включають негайне обрання нового Спеціалізованого антикорупційного прокурора відповідно до найкращих міжнародних практик та ухвалення законодавства для захисту повноважень Директора Національного антикорупційного бюро України, а також забезпечення прозорого та надійного процесу відбору наступника. Допомога та дорадчі програми з боку Сполучених Штатів підтримують ці стратегічні ініціативи реформ.
Україна та Сполучені Штати мають намір посилити співпрацю щодо спільних енергетичних та кліматичних цілей шляхом активізації Стратегічного діалогу з питань енергетики та клімату, який слугуватиме надійною платформою для досягнення цілей енергетичної безпеки, зміцнення економічних зв’язків та втілення амбітних кліматичних цілей.
Україна та Сполучені Штати мають намір співпрацювати у рамках стратегічного енергетичного діалогу для врегулювання системних диспропорцій в енергетичній системі України, розширення реформи корпоративного управління в державних енергетичних компаніях, посилення інвестиційної привабливості енергетичної галузі України та залучення іноземних інвестицій, необхідних для досягнення цілей щодо енергетичної незалежності, декарбонізації та чистої енергетики.
Україна та Сполучені Штати продовжують виступати проти «Північного потоку – 2», який ми розглядаємо як загрозу для європейської енергетичної безпеки. Сполучені Штати мають намір продовжувати застосування передбачених законодавством заходів та енергетичної дипломатії, у тому числі шляхом нещодавнього призначення старшого радника з питань енергетичної безпеки, з метою збереження транзитної ролі та забезпечення безпеки поставок України у цей перехідний енергетичний період, а також недопущення використання Кремлем енергетики як геополітичної зброї. Уряди України та США підтримують зусилля зі збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.
Фото: Офіційне Інтернет-представництво Президента України.
Дізнавайтесь інші новини Буковини.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами