Ткаченко додав, що після того, як приніс заяву, «лише потім здивувався» заяві президента Володимира Зеленського. Так, глава держави ввечері 120 липня повідомив, що попросив Шмигаля розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики.
«Я запропонував главі уряду два кроки. Перший: знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз дійсно потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. Другий: попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України», — додав президент.
Також Зеленський звернувся до всіх представників місцевої влади в Україні.
«Люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо та правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають — спочатку перемога», — наголосив він.
Отримуйте новини в Telegram
«Культура під час війни важлива, бо це війна не тільки за території, а за людей, а люди — це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього», — написав Ткаченко.
Він додав, що приватні та бюджетні кошти під час війни на культуру «не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура — це щит нашої ідентичності й наших кордонів».
«І це принципова моя позиція проти інших», — йдеться у його повідомленні.
За час роботи на посаді глави Мінкульту на адресу Олександра Ткаченка неодноразово надходила критика щодо його політики. Наприклад, Ткаченко виступив проти закриття музею Булгакова у Києві, до чого закликала Спілка письменників України; казав, що не вважає свого ексколегу з фракції «Слуга Народу» Олександра Дубінського елементом «російської мережі дезінформації», як про це заявляли у США; не виключав співпрацю з «корисними» росіянами після війни тощо.
У 2021 році Ткаченко вже писав заяву про відставку через, як він казав, рішення Уряду забрати у Мінкульту Держкіно, а також розмір бюджету на культуру на 2022 рік. Утім, тоді він переговорив із прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і звільнення не сталося.
«Вони знайшли точки порозуміння і вся ця історія залишилася тільки в медіапросторі», — казав лідер фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія.
У червні на сайті Кабінету Міністрів набрала необхідні голоси петиція із закликом звільнити Ткаченка. Однак Шмигаль відповів, що не бачить для цього «чітких підстав». 21 червня на сайті Уряду з'явилась нова петиція про звільнення чинного глави Мінкульту. За два дні вона набрала понад 7 тисяч голосів.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами