Зокрема, запровадять дві нові посади – генерального директора/директора та медичного директора.
Про це пише сайт "24 канал".
Сьогодні головні лікарі виконують величезний масив роботи, натомість у багатьох розвинених країнах цим займаються два фахівці – директор, що відповідає за ключові адміністративні питання, та управлінець, який курує всі медичні процеси.
"Це допомагає не перевантажувати одну людину та більш ефективно налагоджувати роботу медзакладу", – підкреслюють у міністерстві.
Ініціатива щодо запровадження двох нових посад – не просте перейменування, а запорука появи у медзакладах чіткого і адекватного розподілу функцій і вимог до двох керівників.
Вам буде цікаво: У МОЗ розповіли, які вакцини потрібно робити у дорослому віці
Зараз директор (головний лікар) керує фактично усіма процесами, а "начмед" (начальник медичної частини – 24 канал), хоч номінально й відповідає за медичні питання, проте повністю залежить від рішень керівника. Зі змінами, медичний директор стане самостійним управлінцем. Він буде більш незалежним від генерального директора, матиме повноваження ухвалювати управлінські рішення самостійно, удосконалювати медичні послуги, організовувати пацієнтоорієнтоване лікування, самостійно підбирати медичні кадри тощо. А генеральний директор займатиметься розвитком лікарні, координацією роботи закладу, залученням інвестицій, господарською діяльністю.
Водночас МОЗ додає, що наказ вступить у дію 1 січня 2019 року.
"Головні лікарі, які вже уклали чи укладуть трудові договори до того моменту, працюватимуть за старою моделлю – керуватимуть і адміністративними, і медичними процесами – до терміну, визначеного у договорі. Після завершення терміну дії договору головні лікарі зможуть пройти конкурс як на посаду генерального директора, так і на посаду медичного директора закладу охорони здоров’я", – констатує голова міністерства.
Читайте також: Нові правила виклику швидкої допомоги (Інфографіка)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами