Таким чином, лише після 2020 року вчителі зможуть мати зарплату у щонайменше 11 тисяч гривень. Про це заявила міністр освіти на науки України Лілія Гриневич у коментарі каналу "112 Україна", пише 24 канал.
За її словами, щоб зреалізувати виконання статті про освіту з 2019 року, за якою зарплата вчителів становитиме щонайменше 11 тисяч гривень, треба додатково орієнтовно 110 мільярдів гривень.
"Зрозуміло, що таких ресурсів для бюджету 2019 року немає. Як відомо, закон про освіту має перехідні положення, які говорять, що ми до цієї норми наближаємося поступово, тобто з часом буде визначено, яким буде рівень цієї зарплати", – зауважила чиновниця.
Водночас вона додала, упродовж останніх двох років заробітна плата освітян постійно зростала.
Читайте ще: Чи повинен вчитель сапати в школі клумби, пояснили у МОН
"Це були досить значні підвищення. До прикладу, у 2017 це було підвищення на 50% і просування на два тарифні розряди догори. Тобто ми розуміємо, що реальні позитивні зміни у системі освіти ми можемо зробити тільки через вчителя. Але навіть така піднята зарплата все ще є недостатньою. Ганебно, коли деякі органи місцевого самоврядування її затримують, або погрожують її зниженням", – зазначила Гриневич.
"Відповідно до Закону про Освіту це буде поступовий перехід до зарплати в 11 тисяч гривень. Спочатку від 4-х мінімумів прожиткових. Таке завдання стоїть на 2020 рік, а далі – три мінімальні зарплати. У середньому вчителі за вересень отримали 7400 гривень. Але це реальна зарплата вчителів, оскільки є вилка цієї зарплати – молодий вчитель починає із зарплати у 4,5 тисячі гривень", – додала міністр.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
Дякую