За законопроєкт «Про обчислення часу в Україні», який мав встановити «вічний зимовий час», проголосували лише 212 депутатів. Про це пише агентство новин АСС з посиланням на BBC Україна.
Тепер його відправили на повторне друге читання.
Проєкт пропонував постійно залишити лише зимовий час, який вважається стандартним для регіону: UTC+2 за міжнародною шкалою.
Проте, після провалу голосування, у ніч з суботи, 27 березня, на неділю, 28 березня, українці мають перевести час, перемістивши стрілки годинників на одну годину вперед. Зробити це потрібно о 3:00.
Таким чином, за рахунок переведення годинників спати будемо на годину менше.
Наші новини є у Facebook
Переведення годинників на літній час здійснюється для того, щоб люди мали можливість швидше починати день й довше працювати. Робиться це, як пояснюється, з метою економії енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці та часу.
Водночас багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу. Адже на противагу економії електроенергії виставляється шкода для організму людини й інші чинники.
Читайте також всі новини Чернівців.
Сезонна зміна часу має негативні наслідки для людського організму. Багатьом людям складно в один момент перелаштуватися зі звичного режиму дня на інший розпорядок. Для полегшення переходу на інший час варто заздалегідь готувати організм до змін.
Розпочати можна з того, щоб за тиждень-два почати трішки раніше лягати спати та прокидатися, поступово щоденно «зсуваючи» графік на декілька хвилин. Звісно ж, потрібно добре висипатися. Так, дорослій людині для повноцінного відпочинку потрібно не менш як 7-9 годин сну, дітям – 9-10 годин.
Крім того, фахівці радять перейти на правильний раціон харчування, тобто не споживати шкідливу їжу та не зловживати алкоголем. Також варто більше гуляти на свіжому повітрі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами