З наступного року кожен пацієнт має підписати договір зі своїм дільничним терапевтом, педіатром або сімейним лікарем. Залежно від кількості пацієнтів – держава оплатить лікареві за кожну людину по 370 гривень на рік.
"Пацієнт буде вибирати свого лікаря, підписувати з ним декларацію. Тоді вони будуть зареєстровані в системі і отримувати безкоштовно послуги які надаються на первинній ланці це є лікарі педіатри сімейні лікарі. Дуже важливо щоб наші пацієнти наші громадяни вже почали шукати своїх лікарів", - каже Уляна Супрун.
Маючи півтори тисячі підопічних, медик зможе отримати майже півмільйона гривень на рік, пишуть Факти ICTV. Проте йому ще треба заплатити своїй медсестрі, прибиральниці, комунальні послуги і податки. Тож скільки він отримає в результаті – достеменно невідомо.
Депутати занепокоєні створенням національної служби здоров’я – що розпоряджатиметься усіма понад ста мільярдами, які спрямують на медицину наступного року. Бо такі гроші в одних руках – ризик величезної корупції.
Читайте ще: Пологи в Україні будуть оплачуватися державою
А колишній міністр Олег Мусій наголошує – недолуга реформа скоротить наполовину кількість медзакладів.
Тож урядовці і депутати мусять досягти комромісу, аби врятувати медицину. У МОЗІ ж закликають голосувати вже. Інакше, кажуть, галузь не врятувати.
Вам буде цікаво: З 1 січня 2018 року лікарні звітуватимуть щодо зібраних "благодійних внесків" - МОЗ
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами