Про це на брифінгу сказала в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
"Від 2018 року на первинній ланці, коли кожна сім'я обирає свого лікаря, усі послуги надаються безкоштовно, увесь перелік цих послуг надається безкоштовно. У 2019 році перейдемо на безкоштовні послуги спеціалістів у поліклініках, у 2020 році через державну страховку, за яку громадяни заплатили через податки, будемо сплачувати медичні послуги в госпіталях", - сказала Супрун.
У 2018 році держава оплатить за новою схемою базовий пакет послуг сімейних лікарів, педіатрів, терапевтів. Затверджено новий перелік послуг первинної медичної допомоги та нові вимоги до оснащення практики первинної допомоги. Це типовий для європейських країн перелік послуг: консультації, направлення, довідки, профілактичні огляди, основні аналізи. Набір аналізів, які входять до переліку, поступово розширюватиметься.
Супрун також повідомила, що уряд затвердив 19 нормативних актів щодо запровадження різних етапів медичної реформи, серед яких положення зі створення Національної служби здоров'я, через яку здійснюватиметься оплата за медичні послуги. Документ набере чинності після підписання Президентом законопроекту №6327. І від цього залежать терміни впровадження реформи. На початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, до липня вона буде створена та розпочне роботу.
Також були внесені зміни до положення про направлення громадян України на лікування за кордон. Серед іншого удосконалений механізм фінансування та передбачена можливість залучення коштів для оплати лікування з благодійних фондів, коштів місцевих бюджетів, інших незаборонених законодавством джерел.
Це дасть можливість не лише ефективно використовувати бюджетні кошти, а й не зволікати з процесом направлення на лікування за кордон. Відтепер, коли пацієнт потребує невідкладного лікування, він може виїжджати в клініку на лікування з того моменту, коли комісія поставила його на облік.