«Право оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а фактично проживаючих в помешканні осіб, з 1 травня 2018 року збереглося. Держава йде назустріч родинам, в яких прописані повнолітні діти, але вже багато років не проживають з батьками, і пропонує доходи тих, хто прописаний, але фактично не проживає у помешканні, не враховувати під час розрахунку розміру субсидії», - йдеться у повідомленні.
У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в декларації про доходи у розділі «склад сім'ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть із субсидієотримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».
«Якщо, для прикладу, в помешканні прописана повнолітня одружена донька, то в декларації, у розділі II, потрібно відобразити і її сім'ю також - чоловіка та дітей, навіть якщо вони прописані за іншою адресою», - зазначають у Мінсоцполітики.
Окрім того, повідомляється, що разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на Комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі, підкресливши відповідні слова, а також обов'язково надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці, довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).
Як зазначається, на підставі цієї заяви Управління соціального захисту спрямовує в помешкання цього заявника державного соціального інспектора, який складає акт обстеження матеріально-побутових умов проживання. Далі в органі соціального захисту готують подання на Комісію, яка ухвалює рішення.
У Мінсоцполітики зазначають, що рішення Комісії є обов'язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг.
Як повідомляв Укрінформ, з 1 травня 2018 року почала діяти нова програма житлових субсидій.
Так, з наступного опалювального сезону на субсидію не зможуть розраховувати власники квартир понад 120 кв.м, будинків площею понад 200 кв.м та нових автомобілів віком до 5 років.
У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості. Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами